Super Forms - All In One Bundle - en to nn_NO translation catalogue (1679 entries)

en:  version
nn_NO:  versjon

en: !! Not contains
nn_NO: !! Inneholder ikke

en: != Not equal
nn_NO: ! = Ikke like

en: " " (space only)
nn_NO: "" (bare mellomrom)

en: "," (comma only)
nn_NO: "," (bare komma)

en: "Off" label
nn_NO: "Av" -etikett

en: "Off" value
nn_NO: "Av" -verdi

en: "On" label
nn_NO: På etiketten

en: "On" value
nn_NO: "På" -verdi

en: &gt; && &lt; Greater than AND Less than
nn_NO: &gt; &amp;&amp; &lt;Større enn OG Mindre enn

en: &gt; && &lt;= Greater than AND Less than or equal to
nn_NO: &gt; &amp;&amp; &lt;= Større enn OG Mindre enn eller lik

en: &gt; Greater than
nn_NO: &gt; Større enn

en: &gt; || &lt; Greater than OR Less than
nn_NO: &gt; || &lt;Større enn ELLER Mindre enn

en: &gt; || &lt;= Greater than OR Less than or equal to
nn_NO: &gt; || &lt;= Større enn ELLER Mindre enn eller lik

en: &gt;= && &lt; Greater than or equal to AND Less than
nn_NO: &gt; = &amp;&amp; &lt;Større enn eller lik OG Mindre enn

en: &gt;= && &lt;= Greater than or equal to AND Less than or equal to
nn_NO: &gt; = &amp;&amp; &lt;= Større enn eller lik OG Mindre enn eller lik

en: &gt;= Greater than or equal to
nn_NO: &gt; = Større enn eller lik

en: &gt;= || &lt; Greater than or equal to OR Less than
nn_NO: &gt; = || &lt;Større enn eller lik ELLER Mindre enn

en: &gt;= || &lt;= Greater than or equal to OR Less than or equal to
nn_NO: &gt; = || &lt;= Større enn eller lik OR Mindre enn eller lik

en: &lt;  Less than
nn_NO: &lt;Mindre enn

en: &lt;= Less than or equal
nn_NO: &lt;= Mindre enn eller lik

en: (0 = disabled)
nn_NO: (0 = deaktivert)

en: (12 = default)
nn_NO: (12 = standard)

en: (14 = default)
nn_NO: (14 = standard)

en: (16 = default)
nn_NO: (16 = standard)

en: (Copy)
nn_NO: (Kopiere)

en: (leave blank for default) e.g: 'Raleway', sans-serif
nn_NO: (la stå som standard) f.eks: 'Raleway', sans-serif

en: (leave blank for no custom paddings)
nn_NO: (la stå tomt uten tilpassede polstringer)

en: (optional) Populate the following field with the total Travel time (duration)
nn_NO: (valgfritt) Fyll følgende felt med total reisetid (varighet)

en: (optional) Populate the following field with the total distance
nn_NO: (valgfritt) Fyll følgende felt med total distanse

en: (optional) Reply to email
nn_NO: (valgfritt) Svar på e-post

en: (optional) Reply to name
nn_NO: (valgfritt) Svar på navnet

en: (optional) Set a custom reply to header
nn_NO: (valgfritt) Angi et tilpasset svar på overskriften

en: (optional) Specifies a preferred mode of transit
nn_NO: (valgfritt) Angir en foretrukket transittmodus

en: (optional) Specifies preferences for transit routes
nn_NO: (valgfritt) Spesifiserer preferanser for transittruter

en: (optional) Specifies the assumptions to use when calculating time in traffic
nn_NO: (valgfritt) Spesifiserer forutsetningene som skal brukes når du beregner tid i trafikken

en: (optional) Specifies the desired time of arrival
nn_NO: (valgfritt) Spesifiserer ønsket ankomsttid

en: (optional) Specifies the desired time of departure
nn_NO: (valgfritt) Spesifiserer ønsket avgangstid

en: (optional) Waypoints alter a route by routing it through the specified location(s)
nn_NO: (valgfritt) Veipunkter endrer en rute ved å dirigere den gjennom de angitte stedene

en: (optional) specifies that the route using the supplied waypoints may be optimized by rearranging the waypoints in a more efficient order
nn_NO: (valgfritt) spesifiserer at ruten ved hjelp av de medfølgende veipunktene kan optimaliseres ved å omorganisere veipunktene i en mer effektiv rekkefølge

en: (optional) specifies the region code, specified as a TLD ("top-level domain") two-character value
nn_NO: (valgfritt) spesifiserer regionskoden, spesifisert som en TLD-verdi ("top-level domain") med to tegn

en: (optional) specifies the region code, specified as a ccTLD ("top-level domain") two-character value
nn_NO: (valgfritt) spesifiserer regionskoden, spesifisert som en ccTLD-verdi ("toppnivådomene") med to tegn

en: (optional) when set to true indicates that the calculated route(s) should avoid ferries, if possible
nn_NO: (valgfritt) når satt til sant, indikerer at den beregnede ruten (e) bør unngå ferger, hvis mulig

en: (optional) when set to true indicates that the calculated route(s) should avoid major highways, if possible
nn_NO: (valgfritt) når satt til sant, indikerer at den beregnede ruten (e) bør unngå store motorveier, hvis mulig

en: (optional) when set to true indicates that the calculated route(s) should avoid toll roads, if possible
nn_NO: (valgfritt) når satt til sant, indikerer at den beregnede ruten (e) bør unngå bomveier, hvis mulig

en: (optional) when set to true specifies that the Directions service may provide more than one route alternative in the response
nn_NO: (valgfritt) når satt til sant, angir at veibeskrivelsestjenesten kan gi mer enn ett rutealternativ i svaret

en: (top right bottom left)
nn_NO: (øverst til høyre nede til venstre)

en: , (comma)
nn_NO: , (komma)

en: - Not connected -
nn_NO: - Ikke tilkoblet -

en: - select -
nn_NO: - plukke ut -

en: - select a country -
nn_NO: - Velg et land -

en: - select a option -
nn_NO: - velg et alternativ -

en: - select your country -
nn_NO: - Velg ditt land -

en: - select your title -
nn_NO: - velg tittel -

en: . (dot)
nn_NO: . (punktum)

en: 0 - No output
nn_NO: 0 - Ingen utgang

en: 0 = 350px min height
nn_NO: 0 = 350 px min høyde

en: 0 = no max height
nn_NO: 0 = ingen maks høyde

en: 0 = no max width
nn_NO: 0 = ingen maks bredde

en: 0 decimals
nn_NO: 0 desimaler

en: 0 or blank = no limitations
nn_NO: 0 eller blank = ingen begrensninger

en: 1 - Commands
nn_NO: 1 - Kommandoer

en: 1 decimal
nn_NO: 1 desimal

en: 2 - Data and commands
nn_NO: 2 - Data og kommandoer

en: 2 decimals
nn_NO: 2 desimaler

en: 3 - As 2 plus connection status
nn_NO: 3 - Som 2 pluss tilkoblingsstatus

en: 3 decimals
nn_NO: 3 desimaler

en: 4 - Low-level data output
nn_NO: 4 - Utdata på lavt nivå

en: 4 decimals
nn_NO: 4 desimaler

en: 5 decimals
nn_NO: 5 desimaler

en: 6 decimals
nn_NO: 6 desimaler

en: 7 decimals
nn_NO: 7 desimaler

en: == Equal
nn_NO: == lik

en: == Equal (default)
nn_NO: == lik (standard)

en: ?? Contains
nn_NO: ?? Inneholder

en: A custom thank you description shown after a user completed the form.
nn_NO: En tilpasset takkebeskrivelse som vises etter at en bruker har fylt ut skjemaet.

en: A custom thank you title shown after a user completed the form.
nn_NO: En tilpasset takketittel som vises etter at en bruker har fylt ut skjemaet.

en: A message to show up when field was filled out incorrectly.
nn_NO: En melding som skal vises når feltet ble fylt ut feil.

en: A read-only input field cannot be modified (however, a user can tab to it, highlight it, and copy the text from it).
nn_NO: Et skrivebeskyttet inntastingsfelt kan ikke endres (en bruker kan imidlertid kategorisere det, markere det og kopiere teksten fra det).

en: AND
nn_NO: OG

en: Absolute
nn_NO: Absolutt

en: Accordion
nn_NO: Trekkspill

en: Achieve date range with 2 datepickers
nn_NO: Oppnå datoperiode med to datapickere

en: Action
nn_NO: Handling

en: Active
nn_NO: Aktiv

en: Adaptive Placeholder Colors
nn_NO: Adaptive plassholderfarger

en: Add Language Switch
nn_NO: Legg til språkbryter

en: Add Polylines to the map
nn_NO: Legg til Polylines på kartet

en: Add Translation
nn_NO: Legg til oversettelse

en: Add a custom Content class to append extra styles
nn_NO: Legg til en tilpasset innholdsklasse for å legge til ekstra stiler

en: Add a custom TAB class to append extra styles
nn_NO: Legg til en tilpasset TAB-klasse for å legge til ekstra stiler

en: Add a custom TAB index (order) for this field
nn_NO: Legg til en egendefinert TAB-indeks (rekkefølge) for dette feltet

en: Add a custom class to append extra styles
nn_NO: Legg til en tilpasset klasse for å legge til ekstra stiler

en: Add any extra email headers here (put each header on a new line)
nn_NO: Legg til eventuelle ekstra e-postoverskrifter her (sett hver overskrift på en ny linje)

en: Add custom JavaScript code
nn_NO: Legg til tilpasset JavaScript-kode

en: Add marker on address (location)
nn_NO: Legg til markør på adresse (sted)

en: Add some extra validation for this field
nn_NO: Legg til litt ekstra validering for dette feltet

en: Add the IP address to the contact entry list
nn_NO: Legg til IP-adressen i kontaktoppføringslisten

en: Add the form name to the contact entry list
nn_NO: Legg til skjemanavnet i kontaktoppføringslisten

en: Add-ons
nn_NO: Tillegg

en: Additional Headers:
nn_NO: Flere overskrifter:

en: Address
nn_NO: Adresse

en: Address auto complete (google places)
nn_NO: Adresse fullført automatisk (google steder)

en: Address could not be found, please verify that the address was entered correctly.
nn_NO: Adressen ble ikke funnet. Kontroller at adressen var riktig angitt.

en: Admin E-mail
nn_NO: Administrator-e-post

en: Admin email
nn_NO: Administrator-e-post

en: Advanced
nn_NO: Avansert

en: After calculating the distance either the amount of meters or seconds can be returned
nn_NO: Etter å ha beregnet avstanden kan enten antall meter eller sekunder returneres

en: After deleting a Contact Entry delete all it's associated files
nn_NO: Etter at du har slettet en kontaktoppføring, slett alle tilknyttede filer

en: After doing the calculation the value will be populated to this field
nn_NO: Etter å ha gjort beregningen vil verdien bli fylt ut til dette feltet

en: After last field is filled out, go to next step automatically
nn_NO: Etter at siste felt er fylt ut, gå automatisk til neste trinn

en: Albanian
nn_NO: Albansk

en: Algerian Arabic
nn_NO: Algerisk arabisk

en: Align Center
nn_NO: Juster senter

en: Align Left
nn_NO: Juster venstre

en: Align Right
nn_NO: Juster riktig

en: Align icon to the left or right.
nn_NO: Juster ikonet til venstre eller høyre.

en: Alignment
nn_NO: Justering

en: All (when all conditions matched)
nn_NO: Alle (når alle forhold samsvarte)

en: All forms
nn_NO: Alle former

en: All settings have been saved.
nn_NO: Alle innstillinger er lagret.

en: Allow everything (no limitations)
nn_NO: Tillat alt (ingen begrensninger)

en: Allow field to be empty
nn_NO: Tillat at feltet er tomt

en: Allow lowercase letters
nn_NO: Tillat små bokstaver

en: Allow saving form with duplicate field names (for developers only)
nn_NO: Tillat lagring av skjema med dupliserte feltnavn (kun for utviklere)

en: Allow storing cookies
nn_NO: Tillat lagring av informasjonskapsler

en: Allow uppercase letters
nn_NO: Tillat store bokstaver

en: Allow user to choose a maximum of X dates
nn_NO: La brukeren velge maksimalt X datoer

en: Allow users to change month
nn_NO: Tillat brukere å endre måned

en: Allow users to change year
nn_NO: Tillat brukere å endre år

en: Allow users to select the specified dates or date range even when you defined to exclude a specific day above
nn_NO: Tillat brukere å velge de angitte datoene eller datoperioden, selv når du definerte å ekskludere en bestemt dag ovenfor

en: Allow users to select weekends
nn_NO: Tillat brukere å velge helger

en: Allow users to select work days
nn_NO: Tillat brukere å velge arbeidsdager

en: Allowed Extensions (seperated by pipes)
nn_NO: Tillatte utvidelser (atskilt av rør)

en: Allows you to set the field background to transparent
nn_NO: Lar deg sette feltbakgrunnen til gjennomsiktig

en: Amount
nn_NO: Beløp

en: Analytics.js tracking snippet
nn_NO: Analytics.js sporingsutdrag

en: Any field value submitted by the user
nn_NO: Enhver feltverdi sendt inn av brukeren

en: Any setting value used for the form
nn_NO: Enhver innstillingsverdi som brukes til skjemaet

en: Any table column can be returned by using {tags} as long as the columns name exists
nn_NO: Enhver tabellkolonne kan returneres ved å bruke {tags} så lenge kolonnenavnet eksisterer

en: Append entry ID after the custom title
nn_NO: Legg til oppførings-ID etter den egendefinerte tittelen

en: April
nn_NO: april

en: Arabic
nn_NO: Arabisk

en: Archive
nn_NO: Arkiv

en: Are you sure you want to reset all the form settings according to your current global settings?
nn_NO: Er du sikker på at du vil tilbakestille alle skjemainnstillingene i henhold til gjeldende globale innstillinger?

en: Armenian
nn_NO: Armensk

en: Ascending Order (default)
nn_NO: Stigende ordre (standard)

en: Ask us any questions...
nn_NO: Still oss spørsmål ...

en: Attach generated PDF to admin e-mail
nn_NO: Legg generert PDF til admin-e-post

en: Attach generated PDF to confirmation e-mail
nn_NO: Legg generert PDF til bekreftelses-e-post

en: Attachments for admin emails:
nn_NO: Vedlegg for admin-e-post:

en: Attachments for confirmation emails:
nn_NO: Vedlegg for bekreftelses-e-post:

en: August
nn_NO: august

en: Auto populate address fields
nn_NO: Fyll ut adressefelt automatisk

en: Auto suggest
nn_NO: Foreslå automatisk

en: Automatically add line breaks (enabled by default)
nn_NO: Legg til linjeskift automatisk (aktivert som standard)

en: Automatically add paragraphs
nn_NO: Legg til avsnitt automatisk

en: Automatically go to next step
nn_NO: Gå automatisk til neste trinn

en: Automatically transform text to uppercase
nn_NO: Transformer automatisk tekst til store bokstaver

en: Autopopulate form with last contact entry data
nn_NO: Autopuler skjema med siste kontaktoppføringsdata

en: Available backups:
nn_NO: Tilgjengelige sikkerhetskopier:

en: Azerbaijani
nn_NO: Aserbajdsjansk

en: Back to top button
nn_NO: Tilbake til toppen

en: Backend Settings
nn_NO: Innstillinger for backend

en: Background color
nn_NO: Bakgrunnsfarge

en: Background color opacity
nn_NO: Ugjennomsiktig bakgrunn

en: Background image
nn_NO: Bakgrunnsbilde

en: Backups
nn_NO: Sikkerhetskopier

en: Based on Form
nn_NO: Basert på skjema

en: Based on form width (breaking point = 760px)
nn_NO: Basert på skjemabredde (bruddpunkt = 760 px)

en: Based on parent ID
nn_NO: Basert på foreldre-ID

en: Based on screen width (breaking point = 760px)
nn_NO: Basert på skjermbredde (bruddpunkt = 760 px)

en: Based on the above selected field value this element will be vissible or hidden.
nn_NO: Basert på ovennevnte feltverdi vil dette elementet være visuelt eller skjult.

en: Based on your conditions you can choose to hide, show elements or make fields readonly.
nn_NO: Basert på forholdene dine kan du velge å skjule, vise elementer eller gjøre felt skrivebeskyttet.

en: Before you can preview it, you need to save your form!
nn_NO: Før du kan forhåndsvise det, må du lagre skjemaet!

en: Belarusian
nn_NO: Hviterussisk

en: Below you can change the default delimiter and enclosure characters
nn_NO: Nedenfor kan du endre standard skilletegn og innkapslingstegn

en: Below you can enter a date range (or leave empty to export all contact entries)
nn_NO: Nedenfor kan du angi et datoperiode (eller la det være tomt for å eksportere alle kontaktoppføringer)

en: Best regards, {option_blogname}
nn_NO: Vennlig hilsen, {option_blogname}

en: Body content:
nn_NO: Kroppsinnhold:

en: Body footer:
nn_NO: Bunntekst:

en: Body header
nn_NO: Kroppsoverskrift

en: Body header:
nn_NO: Kroppsoverskrift:

en: Body margins (in units declared above)
nn_NO: Kroppsmargin (i enheter deklarert ovenfor)

en: Border radius (0 = none)
nn_NO: Grenseradius (0 = ingen)

en: Border style
nn_NO: Grensestil

en: Border styles
nn_NO: Grensestiler

en: Border thickness
nn_NO: Kanttykkelse

en: Bosnian
nn_NO: Bosnisk

en: Both (comma and space)
nn_NO: Både (komma og mellomrom)

en: Bottom and Left
nn_NO: Nederst og venstre

en: Bottom and Right
nn_NO: Nederst og høyre

en: Bottom left
nn_NO: Nede til venstre

en: Bottom right
nn_NO: Nede til høyre

en: Bottom:
nn_NO: Bunn:

en: Brazilian
nn_NO: Brasiliansk

en: Browse files
nn_NO: Bla gjennom filer

en: Browse images
nn_NO: Bla gjennom bilder

en: Browse import file and choose what you want to import
nn_NO: Bla gjennom importfilen og velg hva du vil importere

en: Builder
nn_NO: Bygger

en: Bulgarian
nn_NO: Bulgarsk

en: Button
nn_NO: Knapp

en: Button Colors
nn_NO: Knappefarger

en: Button URL
nn_NO: Knappens URL

en: Button action / method
nn_NO: Knapphandling / metode

en: Button background
nn_NO: Knapp bakgrunn

en: Button background hover
nn_NO: Knappens bakgrunn svever

en: Button font
nn_NO: Knappeskrift

en: Button font hover
nn_NO: Knappefont svever

en: Button icon
nn_NO: Knappikon

en: Button icon animation
nn_NO: Knappikon animasjon

en: Button icon position
nn_NO: Knappikonposisjon

en: Button icon visibility
nn_NO: Synlighet av knappikon

en: Button loading name
nn_NO: Navn på knappelaster

en: Button name
nn_NO: Knappens navn

en: Button position
nn_NO: Knappposisjon

en: Button radius
nn_NO: Knappens radius

en: Button size
nn_NO: Knappestørrelse

en: Button type
nn_NO: Knappetype

en: Button width
nn_NO: Knappebredde

en: By default all elements that are visible in your form will be printed onto the PDF unless defined otherwise under "PDF Settings" TAB when editing the element. Each element can be included or excluded specifically from the PDF or from the form. You can define this on a per element basis (including columns) by editing the element and navigating to "PDF Settings" section. Here you can define if the element should be only visible in the PDF or Form, or both.
nn_NO: Som standard blir alle elementene som er synlige i skjemaet ditt skrevet ut på PDF-filen med mindre annet er definert under "PDF-innstillinger" -FAN når du redigerer elementet. Hvert element kan inkluderes eller ekskluderes spesifikt fra PDF-filen eller fra skjemaet. Du kan definere dette per elementbasis (inkludert kolonner) ved å redigere elementet og navigere til delen "PDF-innstillinger". Her kan du definere om elementet bare skal være synlig i PDF eller Form, eller begge deler.

en: CSV file
nn_NO: CSV-fil

en: Canadian-French
nn_NO: Kanadisk-fransk

en: Center
nn_NO: Senter

en: Center the form
nn_NO: Sentrer skjemaet

en: Change File Upload Settings
nn_NO: Endre innstillinger for filopplasting

en: Change the behavior of the element when the PDF is generated.
nn_NO: Endre oppførselen til elementet når PDF-en genereres.

en: Change the date format
nn_NO: Endre datoformatet

en: Change the first day of the week e.g Sunday or Monday
nn_NO: Endre den første dagen i uken, for eksempel søndag eller mandag

en: Characters the code should contain
nn_NO: Tegn koden skal inneholde

en: Check box
nn_NO: Merk av

en: Check for errors before going to next step
nn_NO: Se etter feil før du går til neste trinn

en: Check/Radio Labels
nn_NO: Kontroller / radioetiketter

en: Check/Radio border
nn_NO: Sjekk / Radio grense

en: Check/Radio inner
nn_NO: Sjekk / Radio indre

en: Checkbox & Radio colors
nn_NO: Avkrysningsrute og radiofarger

en: Chinese zh-CN
nn_NO: Kinesisk zh-CN

en: Chinese zh-HK
nn_NO: Kinesisk zh-HK

en: Chinese zh-TW
nn_NO: Kinesisk zh-TW

en: Choose a Time format
nn_NO: Velg et tidsformat

en: Choose a custom border color.
nn_NO: Velg en egendefinert kantfarge.

en: Choose a flag
nn_NO: Velg et flagg

en: Choose a flag for this language
nn_NO: Velg et flagg for dette språket

en: Choose a length for your decimals (default = 2)
nn_NO: Velg en lengde for desimalene (standard = 2)

en: Choose a localization (for language and format)
nn_NO: Velg en lokalisering (for språk og format)

en: Choose a minimum width that each item must have
nn_NO: Velg en minimumsbredde som hvert element må ha

en: Choose a reCAPTCHA version
nn_NO: Velg en reCAPTCHA-versjon

en: Choose an appropriate type for your field. Please note that this setting will affect the keyboard layout on mobile devices, choose wisely!
nn_NO: Velg en passende type for ditt felt. Vær oppmerksom på at denne innstillingen vil påvirke tastaturoppsettet på mobile enheter, velg med omhu!

en: Choose how many columns your Grid or Slider will display.
nn_NO: Velg hvor mange kolonner rutenettet eller skyveknappen skal vises.

en: Choose how many rows your Grid will display. (0 = no limit)
nn_NO: Velg hvor mange rader rutenettet ditt skal vise. (0 = ingen grense)

en: Choose how to align your image
nn_NO: Velg hvordan du skal justere bildet ditt

en: Choose if you want to save the user data as a Contact Entry
nn_NO: Velg om du vil lagre brukerdataene som en kontaktoppføring

en: Choose label value break method
nn_NO: Velg metodeverdiverktøy

en: Choose language
nn_NO: Velg språk

en: Choose line break method (optional)
nn_NO: Velg linjeskiftmetode (valgfritt)

en: Choose meta field name
nn_NO: Velg metafeltnavn

en: Choose the form you want to use.
nn_NO: Velg skjemaet du vil bruke.

en: Choose to make this field a variable or not.
nn_NO: Velg å gjøre dette feltet til en variabel eller ikke.

en: Choose to save only the selected option label or value as contact entry
nn_NO: Velg å bare lagre den valgte alternativetiketten eller verdien som kontaktoppføring

en: Choose to send only the selected option label or value to the admin
nn_NO: Velg å bare sende den valgte alternativetiketten eller verdien til administratoren

en: Choose to send only the selected option label or value to the submitter
nn_NO: Velg å bare sende den valgte alternativetiketten eller verdien til innsenderen

en: Choose which email template you would like to use
nn_NO: Velg hvilken e-postmal du vil bruke

en: Choose which image library should be used to scale and orient images
nn_NO: Velg hvilket bildebibliotek som skal brukes til å skalere og orientere bilder

en: Choose your decimal separator (comma or dot)
nn_NO: Velg desimalskilletegn (komma eller punktum)

en: Choose your thousand separator (empty, comma or dot)
nn_NO: Velg tusen skilletegn (tom, komma eller prikk)

en: City
nn_NO: By

en: City name
nn_NO: By Navn

en: Clear
nn_NO: Klar

en: Clear / Reset the form
nn_NO: Fjern / tilbakestill skjemaet

en: Clear / reset the form after submitting
nn_NO: Tøm / tilbakestill skjemaet etter innsending

en: Click here to check out all available email templates!
nn_NO: Klikk her for å sjekke ut alle tilgjengelige e-postmaler!

en: Close
nn_NO: Lukk

en: Code
nn_NO: Kode

en: Code length
nn_NO: Kodelengde

en: Code prefix
nn_NO: Kode prefiks

en: Code suffix
nn_NO: Kodesuffiks

en: Color
nn_NO: Farge

en: Color picker
nn_NO: Fargevelger

en: Colors
nn_NO: Farger

en: Column
nn_NO: Kolonne

en: Column Label
nn_NO: Kolonneetikett

en: Column heading
nn_NO: Kolonneoverskrift

en: Column logic
nn_NO: Kolonnelogikk

en: Column paddings example: 0px 0px 0px 0px
nn_NO: Eksempel på kolonnepolstring: 0px 0px 0px 0px

en: Column size
nn_NO: Kolonnestørrelse

en: Columns for contact entries
nn_NO: Kolonner for kontaktoppføringer

en: Company Email Address
nn_NO: Firmaets e-postadresse

en: Compare method (OR / AND)
nn_NO: Sammenlign metode (OR / AND)

en: Completed!
nn_NO: Fullført!

en: Conditional Logic
nn_NO: Betinget logikk

en: Conditional Validation
nn_NO: Betinget validering

en: Conditional Validation Value
nn_NO: Betinget valideringsverdi

en: Conditional Validation Value 2
nn_NO: Betinget valideringsverdi 2

en: Conditional Variable (dynamic value)
nn_NO: Betinget variabel (dynamisk verdi)

en: Conditional field value
nn_NO: Betinget feltverdi

en: Conditional logic
nn_NO: Betinget logikk

en: Conditionally save Contact Entry based on user data
nn_NO: Lagre kontaktoppføring betinget basert på brukerdata

en: Conditions
nn_NO: Forhold

en: Confirmation E-mail
nn_NO: Bekreftelsese-post

en: Confirmation email
nn_NO: Bekreftelsese-post

en: Connection lost, please try again
nn_NO: Tilkoblingen mistet. Prøv igjen

en: Contact Entries
nn_NO: Kontaktoppføringer

en: Contact Entry Title
nn_NO: Kontaktoppføringstittel

en: Contact Entry creation failed, could not find original Contact Entry:
nn_NO: Opprettingen av kontaktoppføringen mislyktes, kunne ikke finne den originale kontaktoppføringen:

en: Contact entries
nn_NO: Kontaktoppføringer

en: Contact entry
nn_NO: Kontaktoppføring

en: Contact entry search (populate form with data)
nn_NO: Kontaktoppføringssøk (fyll ut skjema med data)

en: Contact entry status
nn_NO: Kontaktoppføringsstatus

en: Contact entry status after updating
nn_NO: Kontaktoppføringsstatus etter oppdatering

en: Contact entry statuses
nn_NO: Kontaktoppføringsstatus

en: Contact entry updated.
nn_NO: Kontaktoppføring oppdatert.

en: Contains
nn_NO: Inneholder

en: Contains (default)
nn_NO: Inneholder (standard)

en: Content
nn_NO: Innhold

en: Content background color
nn_NO: Innholds bakgrunnsfarge

en: Content border bottom width (0 = none)
nn_NO: Innholdsgrensens nederste bredde (0 = ingen)

en: Content border color
nn_NO: Innholdsfarge

en: Content border left width (0 = none)
nn_NO: Innholdsgrense venstre bredde (0 = ingen)

en: Content border right width (0 = none)
nn_NO: Innholdsgrense høyre bredde (0 = ingen)

en: Content border top width (0 = none)
nn_NO: Innholdsgrensens toppbredde (0 = ingen)

en: Content padding
nn_NO: Innholdspolstring

en: Content type:
nn_NO: Innholdstype:

en: Countries
nn_NO: Land

en: Countries (FULL)
nn_NO: Land (FULL)

en: Countries (ISO2)
nn_NO: Land (ISO2)

en: Country
nn_NO: Land

en: Country name
nn_NO: Landsnavn

en: Create Form
nn_NO: Opprett skjema

en: Created on
nn_NO: Laget på

en: Croatian
nn_NO: Kroatisk

en: Currency
nn_NO: Valuta

en: Currency field
nn_NO: Valutafelt

en: Current Author meta data
nn_NO: Nåværende forfatter metadata

en: Current Page or Post meta data
nn_NO: Nåværende metadata for side eller post

en: Currently in translation mode for language
nn_NO: For tiden i oversettelsesmodus for språk

en: Custom CSS
nn_NO: Tilpasset CSS

en: Custom Content class
nn_NO: Egendefinert innholdsklasse

en: Custom HTML (upload/browse for .html file)
nn_NO: Tilpasset HTML (last opp / bla etter .html-fil)

en: Custom JS
nn_NO: Egendefinert JS

en: Custom Regex
nn_NO: Tilpasset Regex

en: Custom TAB class
nn_NO: Egendefinert TAB-klasse

en: Custom TAB index
nn_NO: Tilpasset TAB-indeks

en: Custom URL
nn_NO: Egendefinert nettadresse

en: Custom class
nn_NO: Egendefinert klasse

en: Custom date format
nn_NO: Tilpasset datoformat

en: Custom delimiter
nn_NO: Egendefinert avgrensning

en: Custom enclosure
nn_NO: Egendefinert kabinett

en: Custom field class
nn_NO: Egendefinert feltklasse

en: Custom from
nn_NO: Egendefinert fra

en: Custom items
nn_NO: Egendefinerte varer

en: Custom page format in units defined above e.g:
nn_NO: Tilpasset sideformat i enheter definert ovenfor, f.eks.

en: Custom post meta data
nn_NO: Tilpass metadata for innlegg

en: Custom use of preloader for the form.
nn_NO: Tilpasset bruk av forhåndslaster for skjemaet.

en: Custom width in pixels
nn_NO: Egendefinert bredde i piksler

en: Custom wrapper class
nn_NO: Egendefinert innpakningsklasse

en: Czech
nn_NO: Tsjekkisk

en: Daily (every day)
nn_NO: Daglig (hver dag)

en: Danish
nn_NO: dansk

en: Dashed
nn_NO: Strukket

en: Database table name
nn_NO: Databasetabellnavn

en: Date
nn_NO: Dato

en: Date Format
nn_NO: Datoformat

en: Date range (maximum)
nn_NO: Datoperiode (maksimum)

en: Date range (minimum)
nn_NO: Datoperiode (minimum)

en: Days to add/deduct based on connected datepicker
nn_NO: Dager å legge til / trekke basert på tilkoblet datapicker

en: Deactivating plugin...
nn_NO: Deaktiverer plugin ...

en: Dear user,
    
    Thank you for contacting us!
nn_NO: Kjære bruker,
    
    Takk for at du kontaktet oss!

en: Dec
nn_NO: Des

en: December
nn_NO: desember

en: Decimal separator
nn_NO: Desimal skilletegn

en: Default
nn_NO: Misligholde

en: Default - mm/dd/yy
nn_NO: Standard - mm / dd / åå

en: Default Rounded
nn_NO: Standard avrundet

en: Default Squared
nn_NO: Standard kvadrat

en: Default blog email and name
nn_NO: Standard blogg-e-post og navn

en: Default email template
nn_NO: Standard e-postmal

en: Default format is: ID;_billing_email;_billing_first_name;_billing_last_name
nn_NO: Standardformat er: ID; _billing_email; _billing_first_name; _billing_last_name

en: Default format is: [Order #{ID} - {_billing_email}, {_billing_first_name} {_billing_last_name}]
nn_NO: Standardformat er: [Bestillingsnummer {ID} - {_billing_email}, {_billing_first_name} {_billing_last_name}]

en: Default language
nn_NO: Standard språk

en: Default positioning
nn_NO: Standard posisjonering

en: Default positioning (bottom right)
nn_NO: Standard posisjonering (nederst til høyre)

en: Default post category; set in Writing Options
nn_NO: Standard innleggskategori; angitt i Skrivealternativer

en: Default upload location; set in Miscellaneous Options
nn_NO: Standard opplastingssted; angitt i Diverse alternativer

en: Default value
nn_NO: Standardverdi

en: Default value 1-5 (empty = default)
nn_NO: Standardverdi 1-5 (tom = standard)

en: Defaults to 0, which allows a user to pick no date at all.
nn_NO: Standardinnstillingen er 0, som lar brukeren velge ingen dato i det hele tatt.

en: Defaults to 1, which allows a user to only pick 1 date.
nn_NO: Standardinnstillingen er 1, som lar brukeren bare velge 1 dato.

en: Define a custom width for the divider. Use a pixel value. eg: 150px
nn_NO: Definer en tilpasset bredde for skillelinjen. Bruk en pikselverdi. for eksempel: 150px

en: Define each on a new line e.g
nn_NO: Definer hver på en ny linje, f.eks

en: Define each on a new line e.g:
    ID
    _billing_email
    _billing_address_1
    _billing_postcode
    _billing_first_name
    _billing_last_name
    _billing_company
nn_NO: Definer hver på en ny linje, for eksempel:
    ID
    _billing_email
    _billing_address_1
    _billing_postcode
    _billing_first_name
    _billing_last_name
    _billing_company

en: Define each role on a new line. For instance, if you want to return only WooCommerce customers, you can use: customer
nn_NO: Definer hver rolle på en ny linje. For eksempel, hvis du bare vil returnere WooCommerce-kunder, kan du bruke: kunde

en: Define here how you want to list your users e.g: [#{ID} - {first_name} {last_name} ({user_email})] would translate to: [#1845 - John Wilson (john@email)]
nn_NO: Definer her hvordan du vil liste opp brukerne dine, for eksempel: [# {ID} - {first_name} {last_name} ({user_email})] ville oversatt til: [# 1845 - John Wilson (john @ email)]

en: Define meta data to return as value
nn_NO: Definer metadata som skal returneres som verdi

en: Define the width for the divider.
nn_NO: Definer bredden for skillelinjen.

en: Define user data or user meta data to return as value
nn_NO: Definer brukerdata eller brukermetadata som skal returneres som verdi

en: Delete
nn_NO: Slett

en: Delete Translation
nn_NO: Slett oversettelse

en: Delete all backups
nn_NO: Slett alle sikkerhetskopier

en: Delete associated files after deleting a Contact Entry
nn_NO: Slett tilknyttede filer etter at du har slettet en kontaktoppføring

en: Delete complete form
nn_NO: Slett hele skjemaet

en: Delete files from server after form submissions
nn_NO: Slett filer fra serveren etter skjemainnlevering

en: Delete files from server after the form was submitted
nn_NO: Slett filer fra serveren etter at skjemaet ble sendt

en: Deleting...
nn_NO: Sletter ...

en: Delimiter
nn_NO: Avgrenser

en: Demos
nn_NO: Demoer

en: Depending on the service you are interacting with you may need to set this to 1.1
nn_NO: Avhengig av tjenesten du kommuniserer med, kan det hende du må sette dette til 1.1

en: Descending Order
nn_NO: Synkende rekkefølge

en: Description
nn_NO: Beskrivelse

en: Description Styles
nn_NO: Beskrivelse Stiler

en: Description color
nn_NO: Beskrivelse farge

en: Description for this step
nn_NO: Beskrivelse for dette trinnet

en: Description line-height in pixels (0 = none)
nn_NO: Beskrivelse linjehøyde i piksler (0 = ingen)

en: Description size in pixels (0 = none)
nn_NO: Beskrivelse størrelse i piksler (0 = ingen)

en: Description weight (0 = none)
nn_NO: Beskrivelse vekt (0 = ingen)

en: Desktop preview
nn_NO: Forhåndsvisning av skrivebordet

en: Destination (specifies the end location to which to calculate directions)
nn_NO: Destinasjon (spesifiserer sluttplasseringen du skal beregne veibeskrivelse for)

en: Destination address
nn_NO: Ankomstadresse

en: Destination address (required)
nn_NO: Destinasjonsadresse (obligatorisk)

en: Disable 'Enter' keyboard button (preventing to submit form on pressing Enter)
nn_NO: Deaktiver tastaturknappen 'Enter' (forhindrer å sende inn skjema ved å trykke Enter)

en: Disable autocompletion
nn_NO: Deaktiver autofullføring

en: Disable autofocus on first field
nn_NO: Deaktiver autofokus på første felt

en: Disable default UI
nn_NO: Deaktiver standard brukergrensesnitt

en: Disable scrolling on Prev and Next button click
nn_NO: Deaktiver rulling ved å klikke på Forrige og Neste

en: Disable scrolling on error
nn_NO: Deaktiver rulling ved feil

en: Disable the input field
nn_NO: Deaktiver inntastingsfeltet

en: Disable the option to select the specific day in the calendar e.g Sunday, Monday etc.
nn_NO: Deaktiver alternativet for å velge den spesifikke dagen i kalenderen, for eksempel søndag, mandag osv.

en: Disable this to remove your editor's Visual and Text tabs
nn_NO: Deaktiver dette for å fjerne redaktørens visuelle og tekstfaner

en: Disable time options by ranges
nn_NO: Deaktiver tidsalternativer etter områder

en: Disabled
nn_NO: Funksjonshemmet

en: Disabled (do not make variable)
nn_NO: Deaktivert (ikke gjør variabel)

en: Disabled (do not use conditional logic)
nn_NO: Deaktivert (ikke bruk betinget logikk)

en: Disabled (not recommended)
nn_NO: Deaktivert (anbefales ikke)

en: Disabled (use default form settings)
nn_NO: Deaktivert (bruk standard skjemainnstillinger)

en: Disallow users to filter items
nn_NO: Tillat brukere å filtrere elementer

en: Display Layout
nn_NO: Skjermoppsett

en: Display an error message when form is locked
nn_NO: Vis en feilmelding når skjemaet er låst

en: Display dates in other months at the start or end of the current month
nn_NO: Vis datoer i andre måneder ved begynnelsen eller slutten av den nåværende måneden

en: Display dots navigation
nn_NO: Vis prikknavigering

en: Display prev/next buttons
nn_NO: Vis forrige / neste knapper

en: Display previous and next buttons
nn_NO: Vis forrige og neste knapp

en: Dissallow user from selecting the specified dates or date ranges in the calendar
nn_NO: Avvis brukeren fra å velge de angitte datoene eller datoområdene i kalenderen

en: Distance / Duration calculation (google directions)
nn_NO: Beregning av avstand / varighet (veibeskrivelse fra Google)

en: Distance in meters
nn_NO: Avstand i meter

en: Distance text in km or miles
nn_NO: Avstandstekst i km eller miles

en: Divider
nn_NO: Deler

en: Divider alignment
nn_NO: Skillejustering

en: Divider color
nn_NO: Skillefarge

en: Divider custom width
nn_NO: Skille tilpasset bredde

en: Divider height
nn_NO: Skillehøyde

en: Divider weight
nn_NO: Skillevekt

en: Do not create a new Contact Entry
nn_NO: Ikke opprett en ny kontaktoppføring

en: Do not create a new Contact Entry when an existing one was updated
nn_NO: Ikke opprett en ny kontaktoppføring når en eksisterende ble oppdatert

en: Do not display an admin notice after updating the plugin
nn_NO: Ikke vis en administratormelding etter oppdatering av plugin

en: Do not exclude from emails
nn_NO: Ikke ekskluder fra e-post

en: Do not fill out the following field with entry data
nn_NO: Ikke fyll ut følgende felt med oppføringsdata

en: Do not save PDF in Contact Entry
nn_NO: Ikke lagre PDF i kontaktoppføring

en: Do not save data
nn_NO: Ikke lagre data

en: Do not save empty values
nn_NO: Ikke lagre tomme verdier

en: Do not save field in Contact Entry
nn_NO: Ikke lagre feltet i Kontaktoppføring

en: Do not send a confirmation email
nn_NO: Ikke send en bekreftelses-e-post

en: Do not send an admin email
nn_NO: Ikke send en administrator-e-post

en: Do not show file uploads in the Media Library
nn_NO: Ikke vis filopplastinger i mediebiblioteket

en: Documentation
nn_NO: Dokumentasjon

en: Dotted
nn_NO: Prikket

en: Double
nn_NO: Dobbelt

en: Download Summary
nn_NO: Last ned sammendrag

en: Download button text
nn_NO: Last ned tekst på knappen

en: Downloading file...
nn_NO: Laster ned fil ...

en: Dragger color
nn_NO: Dragger-farge

en: Dropdown
nn_NO: Fall ned

en: Duplicate
nn_NO: Duplisere

en: Duplicate element
nn_NO: Dupliseringselement

en: Duration in seconds
nn_NO: Varighet i sekunder

en: Duration text in minutes
nn_NO: Varighetstekst i minutter

en: Dutch
nn_NO: nederlandsk

en: Dutch (Belgium)
nn_NO: Nederlandsk (Belgia)

en: E-mail & Contact Entry Label
nn_NO: E-post og kontaktoppføringsetikett

en: E-mail Address
nn_NO: Epostadresse

en: E-mail address of blog administrator
nn_NO: E-postadressen til bloggadministratoren

en: E-mail label
nn_NO: E-post etikett

en: ECHO - Output plain-text as-is, appropriate for CLI
nn_NO: ECHO - Skrive ut ren tekst som den er, passende for CLI

en: ERROR_LOG - Output to error log as configured in php.ini
nn_NO: ERROR_LOG - Utdata til feillogg som konfigurert i php.ini

en: Edit Translation
nn_NO: Rediger oversettelse

en: Edit element
nn_NO: Rediger element

en: Editor height in pixels
nn_NO: Editorens høyde i piksler

en: Element Settings & Options
nn_NO: Elementinnstillinger og alternativer

en: Email Address
nn_NO: Epostadresse

en: Email address
nn_NO: Epostadresse

en: Email attachments
nn_NO: E-postvedlegg

en: Email headers
nn_NO: E-postoverskrifter

en: Email template
nn_NO: E-postmal

en: Enable (do not save empty values)
nn_NO: Aktiver (ikke lagre tomme verdier)

en: Enable (exclude empty values)
nn_NO: Aktiver (ekskluder tomme verdier)

en: Enable Adaptive Placeholders
nn_NO: Aktiver adaptive plassholdere

en: Enable Add More
nn_NO: Aktiver Legg til mer

en: Enable Ajax
nn_NO: Aktiver Ajax

en: Enable Drag & Drop Upload Support
nn_NO: Aktiver støtte for dra og slipp-opplasting

en: Enable Form to PDF generation
nn_NO: Aktiver skjema til PDF-generering

en: Enable Google Analytics Tracking
nn_NO: Aktiver Google Analytics-sporing

en: Enable RTL (Right To Left layout)
nn_NO: Aktiver RTL (høyre til venstre-oppsett)

en: Enable RTL E-mails
nn_NO: Aktiver RTL-e-post

en: Enable Right To Left Layout
nn_NO: Aktiver layout fra høyre til venstre

en: Enable SMTP authentication
nn_NO: Aktiver SMTP-autentisering

en: Enable TLS or SSL encryption
nn_NO: Aktiver TLS- eller SSL-kryptering

en: Enable WooCommerce Order Search
nn_NO: Aktiver WooCommerce Order Search

en: Enable address auto complete
nn_NO: Aktiver automatisk fullføring av adresse

en: Enable address auto populate
nn_NO: Aktiver adresseutfylling automatisk

en: Enable auto suggest
nn_NO: Aktiver automatisk forslag

en: Enable code generation
nn_NO: Aktiver kodegenerering

en: Enable contact entry search by title
nn_NO: Aktiver kontaktoppføringssøk etter tittel

en: Enable contact entry updating
nn_NO: Aktiver oppdatering av kontaktoppføringer

en: Enable custom entry titles
nn_NO: Aktiver egendefinerte oppføringstitler

en: Enable custom padding
nn_NO: Aktiver tilpasset polstring

en: Enable custom parameter string for POST method
nn_NO: Aktiver tilpasset parameterstreng for POST-metoden

en: Enable custom settings
nn_NO: Aktiver egendefinerte innstillinger

en: Enable debug mode (this will not submit the form, but directly download the generated PDF, only enable this when developing your form)
nn_NO: Aktiver feilsøkingsmodus (dette sender ikke skjemaet, men laster ned den genererte PDF-filen direkte, bare aktiver dette når du utvikler skjemaet ditt)

en: Enable debug mode (will output POST response for developers)
nn_NO: Aktiver feilsøkingsmodus (sender ut POST-svar for utviklere)

en: Enable distance calculator
nn_NO: Aktiver avstandskalkulator

en: Enable form POST method
nn_NO: Aktiver skjemaet POST-metode

en: Enable form lock / submission limit
nn_NO: Aktiver grense for skjemelås / innlevering

en: Enable icons
nn_NO: Aktiver ikoner

en: Enable invoice numbers increament e.g: 0001
nn_NO: Aktiver økning av fakturanummer, for eksempel: 0001

en: Enable keyword field
nn_NO: Aktiver søkeordfelt

en: Enable keyword user input
nn_NO: Aktiver søkeordbrukerinngang

en: Enable line breaks
nn_NO: Aktiver linjeskift

en: Enable media upload button
nn_NO: Aktiver medieopplastingsknapp

en: Enable read-only
nn_NO: Aktiver skrivebeskyttet

en: Enable the WordPress text editor
nn_NO: Aktiver WordPress teksteditor

en: Enable this if you do not wish to create a brand new Contact Entry upon updating an existing Contact Entry
nn_NO: Aktiver dette hvis du ikke vil opprette en helt ny kontaktoppføring når du oppdaterer en eksisterende kontaktoppføring

en: Enable this if you want to hide the steps on mobile devices
nn_NO: Aktiver dette hvis du vil skjule trinnene på mobile enheter

en: Enable this if you want to show the progress bar for Multi-part
nn_NO: Aktiver dette hvis du vil vise fremdriftslinjen for flerdelt

en: Enable this if you want to show the steps for Multi-part
nn_NO: Aktiver dette hvis du vil vise trinnene for flerdelt

en: Enable transparent backgrounds
nn_NO: Aktiver gjennomsiktig bakgrunn

en: Enable uppercase transformation
nn_NO: Aktiver store bokstaver

en: Enable user form lock / submission limit
nn_NO: Aktiver grense for låsing / innsending av brukerskjema

en: Enabled
nn_NO: Aktivert

en: Enabled (make variable)
nn_NO: Aktivert (gjør variabel)

en: Enabled (recommended)
nn_NO: Aktivert (anbefalt)

en: Enabled (use custom button settings)
nn_NO: Aktivert (bruk egendefinerte knappinnstillinger)

en: Enabling this will also prevent the keyboard from popping up on mobile devices
nn_NO: Aktivering av dette vil også forhindre at tastaturet dukker opp på mobile enheter

en: Enclosure
nn_NO: Innhegning

en: English / Western (default)
nn_NO: Engelsk / vestlig (standard)

en: English / Western formatting is the default
nn_NO: Engelsk / vestlig formatering er standard

en: English/Australia
nn_NO: Engelsk / Australia

en: English/New Zealand
nn_NO: Engelsk / New Zealand

en: English/UK
nn_NO: Engelsk / Storbritannia

en: Enter "4" to display 16 as 0016
nn_NO: Skriv inn "4" for å vise 16 som 0016

en: Enter a custom URL to link to
nn_NO: Skriv inn en egendefinert URL å lenke til

en: Enter a custom URL to redirect to
nn_NO: Skriv inn en egendefinert URL å omdirigere til

en: Enter a custom email address or use the blog settings
nn_NO: Skriv inn en egendefinert e-postadresse eller bruk blogginnstillingene

en: Enter a custom entry title
nn_NO: Skriv inn en egendefinert oppføringstitel

en: Enter a custom form post URL
nn_NO: Skriv inn en egendefinert URL for skjemainnlegg

en: Enter a fixed address/zipcode or enter the unique field name to retrieve dynamic address from users
nn_NO: Skriv inn en fast adresse / postnummer eller skriv inn det unike feltnavnet for å hente dynamisk adresse fra brukerne

en: Enter a name
nn_NO: Skriv inn et navn

en: Enter a name for your form
nn_NO: Skriv inn et navn på skjemaet ditt

en: Enter a predefined mask e.g: (999) 999-9999
nn_NO: Skriv inn en forhåndsdefinert maske, for eksempel: (999) 999-9999

en: Enter a range
nn_NO: Angi et område

en: Enter a strong password
nn_NO: Skriv inn et sterkt passord

en: Enter an email address
nn_NO: Skriv inn en epostadresse

en: Enter custom parameter string
nn_NO: Skriv inn tilpasset parameterstreng

en: Enter latitudes and longitudes
nn_NO: Angi breddegrader og lengdegrader

en: Enter the attribute slug name e.g color or condition
nn_NO: Skriv inn navnet på attributtet, f.eks. Farge eller tilstand

en: Enter the category ID's to exclude seperated by comma's
nn_NO: Skriv inn kategori-ID-ene for å ekskludere atskilt med kommaer

en: Enter the full URL address e.g: https://domain.com/my/page/
nn_NO: Skriv inn hele URL-adressen, for eksempel: https://domain.com/my/page/

en: Enter the name of the post type
nn_NO: Skriv inn navnet på innleggstypen

en: Enter the post ID's to exclude seperated by comma's
nn_NO: Skriv inn post-ID-ene for å ekskludere atskilt med kommaer

en: Enter the price
nn_NO: Angi prisen

en: Enter the second value you want to validate
nn_NO: Skriv inn den andre verdien du vil validere

en: Enter the table name including the prefix e.g: wp_mycustomtable
nn_NO: Skriv inn tabellnavnet inkludert prefikset, for eksempel: wp_mycustomtable

en: Enter the taxonomy slug name e.g category or product_cat
nn_NO: Skriv inn navnet på taksonomisk slug, for eksempel kategori eller produktkatt

en: Enter the unique field name which the distance value should be populated to (required)
nn_NO: Skriv inn det unike feltnavnet som avstandsverdien skal fylles ut (obligatorisk)

en: Enter the user ID's to exclude seperated by comma's
nn_NO: Skriv inn bruker-ID-ene for å ekskludere atskilt med kommaer

en: Enter the value you want to validate
nn_NO: Skriv inn verdien du vil validere

en: Entry status
nn_NO: Oppføringsstatus

en: Equal
nn_NO: Lik

en: Error
nn_NO: Feil

en: Error Colors
nn_NO: Feilfarger

en: Error FadeIn Duration
nn_NO: Feil FadeIn-varighet

en: Error Message
nn_NO: Feilmelding

en: Error Message Colors
nn_NO: Feilmeldingsfarger

en: Error message positioning
nn_NO: Feilmeldingsposisjonering

en: Estonian
nn_NO: Estisk

en: European - dd-mm-yy
nn_NO: Europeisk - dd-mm-åå

en: Example
nn_NO: Eksempel

en: Example 100 years in the past and 5 years in the future: -100:+5
nn_NO: Eksempel 100 år i fortiden og 5 år i fremtiden: -100: +5

en: Example to return the row ID: <strong>{ID}</strong>
nn_NO: Eksempel for å returnere rad-ID: <strong> {ID} </strong>

en: Example, to return the row First name: <strong>{first_name}</strong>
nn_NO: Eksempel, for å returnere raden Fornavn: <strong> {first_name} </strong>

en: Example: Company Name
nn_NO: Eksempel: Firmanavn

en: Example: first_name|last_name|email
nn_NO: Eksempel: fornavn|etternavn|e-post

en: Example: if you want to limit 2 submissions per user set this to "2"
nn_NO: Eksempel: Hvis du vil begrense 2 innsendinger per bruker, sett dette til "2"

en: Example: if you want to limit the form to 50 submissions in total, set this option to "50"
nn_NO: Eksempel: Hvis du vil begrense skjemaet til totalt 50 innsendinger, sett dette alternativet til "50"

en: Example: info@companyname.com
nn_NO: Eksempel: info@companyname.com

en: Example: no-reply@companyname.com
nn_NO: Eksempel: no-reply@companyname.com

en: Example: smtp1.example.com;smtp2.example.com
nn_NO: Eksempel: smtp1.example.com; smtp2.example.com

en: Exclude a category
nn_NO: Ekskluder en kategori

en: Exclude a post
nn_NO: Ekskluder et innlegg

en: Exclude dates or a range of dates
nn_NO: Ekskluder datoer eller en rekke datoer

en: Exclude empty values from email loop
nn_NO: Ekskluder tomme verdier fra e-postsløyfen

en: Exclude from admin email
nn_NO: Ekskluder fra e-post fra administrator

en: Exclude from all emails
nn_NO: Ekskluder fra alle e-poster

en: Exclude from confirmation email
nn_NO: Ekskluder fra e-postbekreftelse

en: Exclude from email
nn_NO: Ekskluder fra e-post

en: Exclude specific days
nn_NO: Ekskluder bestemte dager

en: Exclude user(s)
nn_NO: Ekskluder bruker (e)

en: Existing Page
nn_NO: Eksisterende side

en: Export
nn_NO: Eksport

en: Export & Import
nn_NO: Eksport import

en: Export Contact Entries
nn_NO: Eksporter kontaktoppføringer

en: Export Contact Entries to CSV
nn_NO: Eksporter kontaktoppføringer til CSV

en: Export Forms
nn_NO: Eksporter skjemaer

en: Export Settings
nn_NO: Eksportinnstillinger

en: Export form settings and elements
nn_NO: Eksporter skjemainnstillinger og elementer

en: Export to CSV
nn_NO: Eksporter til CSV

en: Extra styles
nn_NO: Ekstra stiler

en: Fade in down to up
nn_NO: Fade inn ned til opp

en: Fade in left to right
nn_NO: Fade inn fra venstre mot høyre

en: Fade in right to left
nn_NO: Fade inn fra høyre til venstre

en: Fade in up to down
nn_NO: Fade inn opp til ned

en: Fade in without movement
nn_NO: Fade inn uten bevegelse

en: Faroese
nn_NO: Færøysk

en: February
nn_NO: februar

en: Field Colors
nn_NO: Feltfarger

en: Field Colors Focus
nn_NO: Feltfarger fokus

en: Field Label
nn_NO: Feltetikett

en: Field Loop:
nn_NO: Feltløkke:

en: Field description
nn_NO: Feltbeskrivelse

en: Field description font size
nn_NO: Feltbeskrivelsens skriftstørrelse

en: Field height in pixels
nn_NO: Felthøyde i piksler

en: Field is required!
nn_NO: Feltet er påkrevet!

en: Field label
nn_NO: Feltetikett

en: Field label font size
nn_NO: Feltetikett skriftstørrelse

en: Field size
nn_NO: Feltstørrelse

en: Field size in height
nn_NO: Feltstørrelse i høyden

en: Field type
nn_NO: Felttype

en: Field width in pixels
nn_NO: Feltbredde i piksler

en: Fields to skip (enter unique field names seperated by pipes)
nn_NO: Felt å hoppe over (skriv inn unike feltnavn adskilt av rør)

en: File
nn_NO: Fil

en: File Upload Settings
nn_NO: Innstillinger for filopplasting

en: File upload
nn_NO: Filopplasting

en: Filesize is too big
nn_NO: Filesize er for stor

en: Filled border color (leave blank for no border)
nn_NO: Fylt kantfarge (la være tom uten kant)

en: Filled bottom background color
nn_NO: Fyllt bunn bakgrunnsfarge

en: Filled font color
nn_NO: Fylt skriftfarge

en: Filled top background color
nn_NO: Fylt topp bakgrunnsfarge

en: Filter by (leave blank to search all)
nn_NO: Filtrer etter (la være tom for å søke i alle)

en: Filter by order status (leave blank to search all)
nn_NO: Filtrer etter ordrestatus (la være tom for å søke i alle)

en: Filter logic
nn_NO: Filterlogikk

en: Filter posts by specific taxonomy
nn_NO: Filtrer innlegg etter spesifikk taksonomi

en: Filter users by role(s)
nn_NO: Filtrer brukere etter rolle (r)

en: Filters relation
nn_NO: Filters forhold

en: Finnish
nn_NO: Finsk

en: First Name
nn_NO: Fornavn

en: First choice
nn_NO: Første valg

en: First day of week
nn_NO: Første ukedag

en: First/Last name
nn_NO: Første etternavn

en: Fixed (not recommended)
nn_NO: Fast (anbefales ikke)

en: Float
nn_NO: Flyte

en: Focussed border color (leave blank for no border)
nn_NO: Fokusert kantfarge (la være tom uten kant)

en: Focussed bottom background color
nn_NO: Fokusert bakgrunnsfarge på bunnen

en: Focussed font color
nn_NO: Fokusert skriftfarge

en: Focussed top background color
nn_NO: Fokusert topp bakgrunnsfarge

en: Font color
nn_NO: Skriftfarge

en: Font size in pixels (0 = default CSS size)
nn_NO: Skriftstørrelse i piksler (0 = standard CSS-størrelse)

en: Font styles
nn_NO: Skriftstiler

en: Font weight
nn_NO: Fontvekt

en: Footer margins (in units declared above)
nn_NO: Bunntekstmarginer (i enheter angitt ovenfor)

en: For developers only, not visible by default, you can change this with custom CSS.
nn_NO: Bare for utviklere, som ikke er synlige som standard, kan du endre dette med tilpasset CSS.

en: Force responsiveness on mobile devices (always 100% width)
nn_NO: Tving respons på mobile enheter (alltid 100% bredde)

en: Force to use line breaks instead of paragraphs
nn_NO: Tving til å bruke linjeskift i stedet for avsnitt

en: Force: use the above setting for all Admin E-mails (the setting defined on individual forms will be ignored)
nn_NO: Tving: bruk innstillingen ovenfor for alle administrator-e-poster (innstillingen som er definert på individuelle skjemaer blir ignorert)

en: Force: use the above setting for all Confirmation E-mails (the setting defined on individual forms will be ignored)
nn_NO: Tving: bruk innstillingen ovenfor for alle bekreftelses-e-poster (innstillingen som er definert på individuelle skjemaer vil bli ignorert)

en: Form Elements
nn_NO: Skjemaelementer

en: Form Margins example: 0px 0px 0px 0px
nn_NO: Eksempel på skjemamarginer: 0px 0px 0px 0px

en: Form Maximum Width
nn_NO: Form Maksimal bredde

en: Form Name
nn_NO: Skjema navn

en: Form Settings
nn_NO: Skjemainnstillinger

en: Form creation failed, could not find original form:
nn_NO: Formopprettingen mislyktes, fant ikke originalformularen:

en: Form loading icon (preloader)
nn_NO: Skjemainnlastingsikon (forhåndslaster)

en: Form name
nn_NO: Skjema navn

en: Form redirect option
nn_NO: Form for omdirigering

en: Form settings
nn_NO: Skjemainnstillinger

en: Form setup wizard
nn_NO: Veiviser for skjemaoppsett

en: Forms list
nn_NO: Skjema liste

en: French
nn_NO: fransk

en: Fri
nn_NO: Fre

en: Friday
nn_NO: fredag

en: From
nn_NO: Fra

en: From email
nn_NO: Fra e-post

en: From email:
nn_NO: Fra e-post:

en: From name
nn_NO: Fra navn

en: From name:
nn_NO: Fra navn:

en: Full - DD, d MM, yy
nn_NO: Full - DD, d MM, åå

en: Full Rounded
nn_NO: Full avrundet

en: Galician
nn_NO: Galisisk

en: General
nn_NO: Generell

en: Generating PDF file...
nn_NO: Genererer PDF-fil ...

en: Generating text
nn_NO: Genererer tekst

en: Georgian
nn_NO: Georgisk

en: German
nn_NO: tysk

en: Global Form locker / submission limit
nn_NO: Global Form locker / innsendingsgrense

en: Global Overriding
nn_NO: Global overstyring

en: Global font family
nn_NO: Global skriftfamilie

en: Global font size
nn_NO: Global skriftstørrelse

en: Google API key
nn_NO: Google API-nøkkel

en: Google Map
nn_NO: Google Kart

en: Google reCAPTCHA verification failed!
nn_NO: Google reCAPTCHA-bekreftelse mislyktes!

en: Greater than
nn_NO: Større enn

en: Greater than or equal to
nn_NO: Større enn eller lik

en: Greek
nn_NO: gresk

en: Grid
nn_NO: Nett

en: Grouped field
nn_NO: Gruppert felt

en: HTML - Output escaped, line breaks converted to `<br>`, appropriate for browser output
nn_NO: HTML - Output unnslapp, linjeskift konvertert til `<br>`, passende for nettleserutdata

en: HTML Elements
nn_NO: HTML-elementer

en: HTTP v1.0 (default)
nn_NO: HTTP v1.0 (standard)

en: HTTP version
nn_NO: HTTP-versjon

en: Header margins (in units declared above)
nn_NO: Topptekstmarginer (i enheter deklarert ovenfor)

en: Heading
nn_NO: Overskrift

en: Heading 1
nn_NO: Overskrift 1

en: Heading 2
nn_NO: Overskrift 2

en: Heading 3
nn_NO: Overskrift 3

en: Heading 4
nn_NO: Overskrift 4

en: Heading 5
nn_NO: Overskrift 5

en: Heading 6
nn_NO: Overskrift 6

en: Heading Styles
nn_NO: Overskriftsstiler

en: Heading size
nn_NO: Overskriftens størrelse

en: Hebrew
nn_NO: Hebraisk

en: Here you can change serveral settings that apply to your backend
nn_NO: Her kan du endre serverinnstillinger som gjelder for din backend

en: Here you can change the way files are being processed and uploaded
nn_NO: Her kan du endre måten filer blir behandlet og lastet opp

en: Here you can override specific settings for all your forms (including previously created forms). Only use it if you have a setting that needs to be used on all forms. To actually apply the setting to all forms you must enable the checkbox 'Force: ...' that corresponds with the setting. If you later decide to uncheck the checkbox, the old form values will be used again. Meaning if you use the below settings it will not actually override any of your form settings, but simply ignore them.
nn_NO: Her kan du overstyre spesifikke innstillinger for alle skjemaene dine (inkludert tidligere opprettede skjemaer). Bruk den bare hvis du har en innstilling som må brukes på alle skjemaer. For å faktisk bruke innstillingen på alle skjemaer, må du aktivere avkrysningsruten 'Force: ...' som samsvarer med innstillingen. Hvis du senere bestemmer deg for å fjerne merket for avmerkingsboksen, vil de gamle skjemaverdiene bli brukt igjen. Betydning hvis du bruker innstillingene nedenfor, vil den ikke overstyre noen av skjemainnstillingene dine, men bare ignorere dem.

en: Hidden
nn_NO: Skjult

en: Hidden field
nn_NO: Skjult felt

en: Hide
nn_NO: Gjemme seg

en: Hide back to top button
nn_NO: Skjul tilbake til toppen

en: Hide empty categories
nn_NO: Skjul tomme kategorier

en: Hide field icons
nn_NO: Skjul feltikoner

en: Hide files from Media Library that were uploaded via forms
nn_NO: Skjul filer fra mediebiblioteket som ble lastet opp via skjemaer

en: Hide form after submitting
nn_NO: Skjul skjema etter innsending

en: Hide form when locked
nn_NO: Skjul skjemaet når det er låst

en: Hide on mobile devices
nn_NO: Skjul på mobile enheter

en: Hide steps on mobile devices
nn_NO: Skjul trinn på mobile enheter

en: Horizontal tabs
nn_NO: Horisontale faner

en: Hover
nn_NO: Sveve

en: How does this field need to be validated?
nn_NO: Hvordan må dette feltet valideres?

en: How many posts should be retrieved at a maximum?
nn_NO: Hvor mange innlegg skal maksimalt hentes?

en: How times should be displayed in the list and input element.
nn_NO: Hvordan tider skal vises i listen og inngangselementet.

en: How to display your icon.
nn_NO: Hvordan vise ikonet ditt.

en: How to handle debug output
nn_NO: Hvordan håndtere feilsøkingsutdata

en: Huge
nn_NO: Enorm

en: Hungarian
nn_NO: Ungarsk

en: ID;_billing_email;_billing_first_name;_billing_last_name
nn_NO: ID; _billing_email; _billing_first_name; _billing_last_name

en: IP-address
nn_NO: IP adresse

en: ISO 8601 - yy-mm-dd
nn_NO: ISO 8601 - åå-mm-dd

en: Icelandic
nn_NO: islandsk

en: Icon
nn_NO: Ikon

en: Icon Colors
nn_NO: Ikonfarger

en: Icon alignment
nn_NO: Ikonjustering

en: Icon positioning
nn_NO: Ikonposisjonering

en: If you have set an image, the image will override the icon
nn_NO: Hvis du har angitt et bilde, overstyrer bildet ikonet

en: If your site runs a caching system that doesn't allow for cookies to be used e.g Varnish Cache or NGINX caching engines you can enable this option to disable the cookie from being stored. Note that this will break some functionalities within the plugin that require cookies. For instance the functionality to "Save form progression" will not work when this option is enabled.
nn_NO: Hvis nettstedet ditt kjører et caching-system som ikke tillater bruk av informasjonskapsler, f.eks. Varnish Cache eller NGINX caching-motorer, kan du aktivere dette alternativet for å deaktivere lagring av informasjonskapselen. Merk at dette vil bryte noen funksjoner i plugin-en som krever informasjonskapsler. For eksempel fungerer ikke funksjonaliteten til "Lagre skjemaprogresjon" når dette alternativet er aktivert.

en: If your site uses Ajax to request post content activate this option. This makes sure styles/scripts are loaded before the Ajax request.
nn_NO: Hvis nettstedet ditt bruker Ajax for å be om innhold, aktiver dette alternativet. Dette sørger for at stiler / skript lastes inn før Ajax-forespørselen.

en: Image
nn_NO: Bilde

en: Image Alignment
nn_NO: Bildejustering

en: Image Button (leave blank to use text button)
nn_NO: Bildeknapp (la være tom for å bruke tekstknappen)

en: Image Library
nn_NO: Bildebibliotek

en: Image Link
nn_NO: Bildelink

en: Imperial (distance returned in miles and feet)
nn_NO: Imperial (avstand returnert i miles og fot)

en: Import Contact Entries
nn_NO: Importer kontaktoppføringer

en: Import Forms
nn_NO: Importer skjemaer

en: Import Settings
nn_NO: Importer innstillinger

en: Import completed
nn_NO: Importen fullført

en: Import elements
nn_NO: Importer elementer

en: Import failed: something went wrong while importing.
nn_NO: Import mislyktes: noe gikk galt under import.

en: Import fonts via URL (put each on a new line)
nn_NO: Importer skrifter via URL (legg hver på en ny linje)

en: Import form settings and elements
nn_NO: Importer skjemainnstillinger og elementer

en: Import settings
nn_NO: Importer innstillinger

en: Important notice:
nn_NO: Viktig varsel:

en: Importing...
nn_NO: Importerer ...

en: Include dynamic data (enable this when using dynamic columns)
nn_NO: Inkluder dynamiske data (aktiver dette når du bruker dynamiske kolonner)

en: Incorrect latitude and longitude coordinates for Polylines, please correct and update element!
nn_NO: Feil koordinater for breddegrad og lengdegrad for polylinjer, vennligst korriger og oppdater elementet!

en: Indicate what the user needs to enter or select. (leave blank to remove)
nn_NO: Angi hva brukeren trenger for å angi eller velge. (la være tom for å fjerne)

en: Indicates the field in emails and contact entries. (required)
nn_NO: Indikerer feltet i e-post og kontaktoppføringer. (påkrevd)

en: Individual / Grouped
nn_NO: Individuell / gruppert

en: Individual field
nn_NO: Individuelt felt

en: Indonesian
nn_NO: Indonesisk

en: Inside the field
nn_NO: Inne i feltet

en: Instead of super forms sending all data vailable you can send a custom POST with custom parameters required
nn_NO: I stedet for superskjemaer som sender alle tilgjengelige data, kan du sende en tilpasset POST med egendefinerte parametere som kreves

en: Invalid JSON, please correct the error(s) and try again!
nn_NO: Ugyldig JSON, rett feilene og prøv igjen!

en: Invalid SMTP settings!
nn_NO: Ugyldige SMTP-innstillinger!

en: Invoice number padding (leading zero's)
nn_NO: Utfylling av fakturanummer (null foran)

en: It is recommended to always only save it's value, unless you really require otherwise
nn_NO: Det anbefales å alltid bare lagre verdien, med mindre du virkelig trenger noe annet

en: It's not possible to insert a Multipart inside a Multipart
nn_NO: Det er ikke mulig å sette inn en multipart i en multipart

en: Italian
nn_NO: Italiensk

en: Item background color
nn_NO: Elementets bakgrunnsfarge

en: Jan
nn_NO: Jan.

en: January
nn_NO: januar

en: Japanese
nn_NO: Japansk

en: July
nn_NO: juli

en: June
nn_NO: juni

en: Kazakh
nn_NO: Kasakhisk

en: Keep connection open after each message
nn_NO: Hold forbindelsen åpen etter hver melding

en: Keep original size on mobile devices (prevents 100% width)
nn_NO: Behold originalstørrelsen på mobile enheter (forhindrer 100% bredde)

en: Keyword background
nn_NO: Søkeordbakgrunn

en: Keyword font
nn_NO: Nøkkelord font

en: Keyword icon
nn_NO: Søkeordikon

en: Keyword icon hover
nn_NO: Søkeordikon svever

en: Keywords colors
nn_NO: Nøkkelord farger

en: Keywords split method (default=both)
nn_NO: Nøkkelord delt metode (standard = begge deler)

en: Korean
nn_NO: Koreansk

en: Kyrgyz
nn_NO: Kirgisisk

en: Label
nn_NO: Merkelapp

en: Label & Description colors
nn_NO: Etikett og beskrivelse farger

en: Label deffinition for each user
nn_NO: Merk avgrensning for hver bruker

en: Landscape
nn_NO: Landskap

en: Large
nn_NO: Stor

en: Last Grouped field (closes/ends a group)
nn_NO: Sist gruppert felt (lukker / avslutter en gruppe)

en: Last Name
nn_NO: Etternavn

en: Latvian
nn_NO: Lettisk

en: Layout
nn_NO: Oppsett

en: Layout Elements
nn_NO: Layoutelementer

en: Lead Details
nn_NO: Lead detaljer

en: Lead Information
nn_NO: Lead-informasjon

en: Leave blank for no question icon
nn_NO: La stå tomt uten spørsmål

en: Leave blank if you prefer to not use an icon.
nn_NO: La stå tomt hvis du foretrekker å ikke bruke et ikon.

en: Leave blank to send all form data
nn_NO: La det være tomt for å sende all skjemadata

en: Leave empty for no replacement
nn_NO: La det stå tomt uten utskifting

en: Left
nn_NO: Venstre

en: Left (default)
nn_NO: Venstre (standard)

en: Left:
nn_NO: Venstre:

en: Length of decimal
nn_NO: Lengde på desimal

en: Less than
nn_NO: Mindre enn

en: Less than or equal to
nn_NO: Mindre enn eller lik

en: Let a new line break act as shift+enter
nn_NO: La et nytt linjeskift fungere som shift + enter

en: Let users duplicate the fields inside this column
nn_NO: La brukerne duplisere feltene i denne kolonnen

en: Letters only
nn_NO: Bare bokstaver

en: Limit (set to -1 for no limit)
nn_NO: Grense (satt til -1 uten grense)

en: Limit for dynamic fields (0 = unlimited)
nn_NO: Grense for dynamiske felt (0 = ubegrenset)

en: Line height in pixels (0 = normal)
nn_NO: Linjehøyde i piksler (0 = normal)

en: List (horizontal)
nn_NO: Liste (vannrett)

en: List (vertical)
nn_NO: Liste (vertikal)

en: Lithuanian
nn_NO: Litauisk

en: Live Preview
nn_NO: Live forhåndsvisning

en: Live preview
nn_NO: Live forhåndsvisning

en: Load Quicktags
nn_NO: Last inn Quicktags

en: Load default Settings
nn_NO: Last inn opprinnelige innstillinger

en: Load more
nn_NO: Last mer

en: Loading...
nn_NO: Laster inn ...

en: Lock form after specific amount of submissions
nn_NO: Lås skjema etter spesifikt antall innleveringer

en: Lock form after specific amount of submissions by user
nn_NO: Lås skjema etter spesifikt antall innleveringer fra brukeren

en: Lock message description
nn_NO: Lås beskjedbeskrivelse

en: Lock message title
nn_NO: Lås meldingstittel

en: Long name (default)
nn_NO: Langt navn (standard)

en: Luxembourgish
nn_NO: Luxemburgisk

en: Macedonian
nn_NO: Makedonsk

en: Make a duplicate from this form
nn_NO: Lag et duplikat fra dette skjemaet

en: Make a duplicate of this entry
nn_NO: Lag et duplikat av denne oppføringen

en: Make column invisible
nn_NO: Gjør kolonnen usynlig

en: Make days shown before or after the current month selectable
nn_NO: Gjør dagene som vises før eller etter inneværende måned, valgbare

en: Make field read-only
nn_NO: Gjør feltbeskyttet

en: Make field variable
nn_NO: Gjør felt variabelt

en: Make this field disabled, this way a user cannot edit the field value
nn_NO: Gjør dette feltet deaktivert, slik at en bruker ikke kan redigere feltverdien

en: Malaysian
nn_NO: Malaysisk

en: Manually enter each condition (default)
nn_NO: Angi hver tilstand manuelt (standard)

en: Map address (location)
nn_NO: Kartadresse (plassering)

en: Map data with fields
nn_NO: Kartdata med felt

en: Map zoom
nn_NO: Kartzoom

en: March
nn_NO: mars

en: Margin between items (bottom margin / spacing)
nn_NO: Margin mellom elementene (bunnmargin / avstand)

en: Margins (top right bottom left)
nn_NO: Marger (øverst til høyre nede til venstre)

en: Mark read
nn_NO: Merk les

en: Mark this entry as read
nn_NO: Merk denne oppføringen som lest

en: Mark this entry as unread
nn_NO: Merk denne oppføringen som ulest

en: Mark unread
nn_NO: Marker ulest

en: Max characters/selections allowed
nn_NO: Maks antall tegn / valg tillatt

en: Max image height in pixels (0 = no max)
nn_NO: Maks bildehøyde i piksler (0 = ingen maks.)

en: Max image width in pixels (0 = no max)
nn_NO: Maks bildebredde i piksler (0 = ikke maks.)

en: Max number allowed
nn_NO: Maks antall tillatt

en: Max. Connect with other datepicker
nn_NO: Maks. Koble til en annen datapicker

en: Maximize all elements
nn_NO: Maksimer alle elementene

en: Maximum image height in pixels
nn_NO: Maksimal bildehøyde i piksler

en: Maximum image width in pixels
nn_NO: Maksimal bildebredde i piksler

en: Maximum number of rows to display
nn_NO: Maksimalt antall rader som skal vises

en: May
nn_NO: Kan

en: Medium (default)
nn_NO: Medium (standard)

en: Medium - d MM, y
nn_NO: Middels - d MM, y

en: Metric (distance returned in kilometers and meters)
nn_NO: Metrisk (avstand returnert i kilometer og meter)

en: Min characters/selections allowed
nn_NO: Min tegn / valg tillatt

en: Min height in pixels
nn_NO: Min høyde i piksler

en: Min number allowed
nn_NO: Min antall tillatt

en: Min. Connect with other datepicker
nn_NO: Min. Koble til en annen datapicker

en: Minimize
nn_NO: Minimer

en: Minimize all elements
nn_NO: Minimer alle elementene

en: Minimum width of each item
nn_NO: Minimum bredde på hvert element

en: Mobile preview
nn_NO: Forhåndsvisning av mobil

en: Mon
nn_NO: Man

en: Monday
nn_NO: mandag

en: Monday (default)
nn_NO: Mandag (standard)

en: Monthly (every month)
nn_NO: Månedlig (hver måned)

en: Move to Trash
nn_NO: Flytt til søppel

en: Mr.
nn_NO: MR.

en: Multi Part
nn_NO: Multi del

en: Municipality
nn_NO: kommune

en: Must be an unique name (required)
nn_NO: Må være et unikt navn (obligatorisk)

en: Name
nn_NO: Navn

en: Never (do not reset)
nn_NO: Aldri (ikke tilbakestill)

en: New question
nn_NO: Nytt spørsmål

en: Next
nn_NO: Neste

en: Next button text
nn_NO: Neste knappetekst

en: No
nn_NO: Nei

en: No (default)
nn_NO: Nei (standard)

en: No (disabled)
nn_NO: Nei (deaktivert)

en: No (show)
nn_NO: Uteblivelse)

en: No (users can edit the value)
nn_NO: Nei (brukere kan redigere verdien)

en: No Contact Entry to duplicate has been supplied!
nn_NO: Ingen kontaktoppføringer til duplisering er levert!

en: No Link
nn_NO: Ingen lenke

en: No Redirect
nn_NO: Ingen omdirigering

en: No alignment
nn_NO: Ingen justering

en: No animation
nn_NO: Ingen animasjon

en: No backups found...
nn_NO: Ingen sikkerhetskopier funnet ...

en: No changes
nn_NO: Ingen forandringer

en: No files uploaded
nn_NO: Ingen filer lastet opp

en: No form selected, please select a form!
nn_NO: Ingen skjema valgt. Vennligst velg skjema!

en: No form to duplicate has been supplied!
nn_NO: Ingen skjema å duplisere er levert!

en: No forms found
nn_NO: Ingen skjemaer funnet

en: No forms found, create one!
nn_NO: Fant ingen skjemaer, opprett en!

en: No matches found
nn_NO: Ingen treff funnet

en: None
nn_NO: Ingen

en: None (default)
nn_NO: Ingen (standard)

en: None (empty)
nn_NO: Ingen (tom)

en: Norwegian
nn_NO: norsk

en: Norwegian Bokmål
nn_NO: Norsk bokmål

en: Norwegian Nynorsk
nn_NO: Norsk nynorsk

en: Not contains
nn_NO: Inneholder ikke

en: Not equal
nn_NO: Ikke lik

en: Not equals
nn_NO: Ikke lik

en: Note: if you wish to use a footer make sure to define one element in your form to act as the PDF footer, you can do so under "PDF Settings" TAB when editing an element
nn_NO: Merk: Hvis du vil bruke en bunntekst, må du sørge for å definere ett element i skjemaet ditt for å fungere som PDF-bunntekst, du kan gjøre det under "PDF-innstillinger" -FAN når du redigerer et element

en: Note: if you wish to use a header make sure define one element in your form to act as the PDF header, you can do so under "PDF Settings" TAB when editing an element
nn_NO: Merk: Hvis du ønsker å bruke en overskrift, må du sørge for å definere ett element i skjemaet for å fungere som PDF-overskrift, du kan gjøre det under "PDF-innstillinger" -FAN når du redigerer et element

en: Note: this will only work for logged in users
nn_NO: Merk: dette fungerer bare for påloggede brukere

en: Note: this will only work if contact entries are being saved
nn_NO: Merk: dette fungerer bare hvis kontaktoppføringer lagres

en: Notice
nn_NO: Legge merke til

en: November
nn_NO: november

en: Number format (example: GB / Gygabyte)
nn_NO: Nummerformat (eksempel: GB / Gygabyte)

en: Number of columns (1 up to 10)
nn_NO: Antall kolonner (1 til 10)

en: Numbers and Letters (default)
nn_NO: Tall og bokstaver (standard)

en: Numbers only
nn_NO: Kun nummer

en: Numbers, letters and symbols
nn_NO: Tall, bokstaver og symboler

en: Numeric
nn_NO: Numerisk

en: OR
nn_NO: ELLER

en: Oct
nn_NO: Okt

en: October
nn_NO: oktober

en: Off
nn_NO: Av

en: Off (toggle disabled)
nn_NO: Av (slå av / på)

en: On
nn_NO: På

en: On (toggle enabled)
nn_NO: På (slå på / av)

en: One (when one condition matched)
nn_NO: En (når en tilstand samsvarte)

en: Only allow logged in users to download secure/private files
nn_NO: Tillat bare påloggede brukere å laste ned sikre / private filer

en: Only allow logged in users to download secure/private files:
nn_NO: Tillat bare påloggede brukere å laste ned sikre / private filer:

en: Only allow the following user roles to download secure/private files:
nn_NO: Tillat bare følgende brukerroller å laste ned sikre / private filer:

en: Only apply the validation if field is not empty
nn_NO: Bare bruk valideringen hvis feltet ikke er tomt

en: Only change this if you feel that the form is freezing while you are typing (for large forms with above average triggers)
nn_NO: Endre dette bare hvis du føler at skjemaet fryser mens du skriver (for store skjemaer med triggere over gjennomsnittet)

en: Only lower the render scale when your PDF file size is becoming to large for your use case. This can happen when your form is relatively big. Keep in mind that you will lose "pixel" quality when lowering the render scale. When working with huge forms it is really important to check the PDF file size during development and to adjust the render scale accordingly.
nn_NO: Senk bare gjengivelsesskalaen når PDF-filstørrelsen blir for stor for din brukstilfelle. Dette kan skje når skjemaet ditt er relativt stort. Husk at du vil miste "pikselkvalitet" når du senker gjengivelsesskalaen. Når du arbeider med store skjemaer, er det veldig viktig å sjekke PDF-filstørrelsen under utviklingen og å justere gjengivelsesskalaen deretter.

en: Only save entry when following condition is met
nn_NO: Bare lagre oppføringen når følgende vilkår er oppfylt

en: Only save the label
nn_NO: Bare lagre etiketten

en: Only save the value (recommended)
nn_NO: Bare lagre verdien (anbefalt)

en: Only send the label
nn_NO: Send bare etiketten

en: Only send the value
nn_NO: Send bare verdien

en: Only show in PDF file
nn_NO: Vis bare i PDF-fil

en: Only show on Form
nn_NO: Vis bare på skjemaet

en: Open in new window
nn_NO: Åpne i nytt vindu

en: Open in same window
nn_NO: Åpne i samme vindu

en: Open new tab/window
nn_NO: Åpne ny fane / vindu

en: Option
nn_NO: Alternativ

en: Order
nn_NO: Rekkefølge

en: Order By
nn_NO: Rekkefølge etter

en: Order by Product price (WooCommerce only)
nn_NO: Bestill etter produktpris (kun WooCommerce)

en: Order by author
nn_NO: Bestilling av forfatter

en: Order by date
nn_NO: Bestill etter dato

en: Order by last modified date
nn_NO: Bestill innen sist endret dato

en: Order by menu order
nn_NO: Bestill etter menyrekkefølge

en: Order by post id
nn_NO: Bestill med post-ID

en: Order by post/page parent id
nn_NO: Bestill med foreldre-ID per post / side

en: Order by title (default)
nn_NO: Sorter etter tittel (standard)

en: Organize uploads into a month/year based folders e.g:
nn_NO: Organiser opplastinger i en måned / år-baserte mapper, for eksempel:

en: Origin (specifies the start location from which to calculate directions)
nn_NO: Opprinnelse (angir startstedet du skal beregne veibeskrivelse for)

en: Outside the field
nn_NO: Utenfor feltet

en: Override days exclusion
nn_NO: Tilsidesett ekskludering av dager

en: Override the default CSS styles
nn_NO: Overstyr standard CSS-stiler

en: PDF Settings
nn_NO: PDF-innstillinger

en: PDF filename
nn_NO: PDF-filnavn

en: PDF options
nn_NO: PDF-alternativer

en: PDF render scale
nn_NO: PDF gjengivelsesskala

en: Padding
nn_NO: Polstring

en: Padding & margin styles
nn_NO: Polstring og margstiler

en: Padding bottom
nn_NO: Polstring bunn

en: Padding top
nn_NO: Polstring topp

en: Page
nn_NO: Side

en: Page format
nn_NO: Sideformat

en: Page orientation
nn_NO: Sideorientering

en: Password
nn_NO: Passord

en: Password field
nn_NO: Passordfelt

en: Paste shortcode on any page
nn_NO: Lim inn koden på hvilken som helst side

en: Persian
nn_NO: Persisk

en: Phone
nn_NO: Telefon

en: Phone number
nn_NO: Telefonnummer

en: Phonenumber
nn_NO: Telefonnummer

en: Placeholder
nn_NO: Plassholder

en: Placeholder Colors
nn_NO: Plassholderfarger

en: Placeholder when the field is filled out
nn_NO: Plassholder når feltet er fylt ut

en: Please choose an import file first!
nn_NO: Velg en importfil først!

en: Please confirm deletion!
nn_NO: Bekreft sletting!

en: Please confirm import!
    This will override your current progress!
nn_NO: Bekreft import!
    Dette vil overstyre din nåværende fremgang!

en: Please confirm to clear form!
nn_NO: Bekreft for å fjerne skjemaet!

en: Please confirm to reset submission counter!
nn_NO: Bekreft for å tilbakestille innleveringstelleren!

en: Please edit this field and enter your "Google API key" under the "Address auto complete" TAB
nn_NO: Rediger dette feltet og skriv inn "Google API-nøkkelen" under fanen "Adresse fullført automatisk"

en: Please enter a reason!
nn_NO: Vennligst skriv inn en grunn!

en: Please enter your "Google API key" and make sure you enabled the "Google Maps JavaScript API" library in order to generate a map
nn_NO: Angi "Google API-nøkkelen" og sørg for at du har aktivert "Google Maps JavaScript API" -biblioteket for å generere et kart

en: Please note
nn_NO: Vær oppmerksom

en: Please note that changing this directory will not affect any previously uploaded files.
nn_NO: Vær oppmerksom på at endring av denne katalogen ikke vil påvirke tidligere opplastede filer.

en: Please note that when you are storing your files in a secure/private directory outside the root the files will automatically not be added to the Media Library.
nn_NO: Vær oppmerksom på at når du lagrer filene dine i en sikker / privat katalog utenfor roten, blir ikke filene automatisk lagt til i mediebiblioteket.

en: Please note:
nn_NO: Merk:

en: Please note: The textarea max length setting will not cut off the user from being able to type beyond the limitation. This is for user friendly purposes to avoid text being cut of when a user tries to copy/paste text that would exceed the limit (which would be annoying in some circumstances).
nn_NO: Merk: Innstillingen for maksimal tekstlengde vil ikke avskære brukeren fra å kunne skrive utover begrensningen. Dette er for brukervennlige formål for å unngå at tekst blir kuttet av når en bruker prøver å kopiere / lime inn tekst som vil overstige grensen (noe som i noen tilfeller ville være irriterende).

en: Please save your form first!
nn_NO: Vennligst lagre skjemaet ditt først!

en: Please select what you want to import!
nn_NO: Velg hva du vil importere!

en: Polish
nn_NO: Pusse

en: Populate form with Contact Entry data if exists
nn_NO: Fyll ut skjemaet med kontaktoppføringsdata hvis det finnes

en: Portrait
nn_NO: Portrett

en: Portuguese
nn_NO: Portugisisk

en: Positioning bottom e.g: 10px
nn_NO: Posisjoneringsbunn for eksempel: 10px

en: Positioning left e.g: 10px
nn_NO: Posisjon til venstre f.eks. 10px

en: Positioning method
nn_NO: Posisjonsmetode

en: Positioning right e.g: 10px
nn_NO: Posisjonering høyre f.eks. 10px

en: Positioning top e.g: 10px
nn_NO: Posisjoneringstopp f.eks: 10px

en: Post status (e.g any, publish, inherit, pending, private, future, draft, trash)
nn_NO: Innleggsstatus (for eksempel hvilken som helst, publiser, arv, venter, privat, fremtid, utkast, søppel)

en: Post timeout in seconds
nn_NO: Innleggstimeout i sekunder

en: Post type (e.g page, post or product)
nn_NO: Innleggstype (f.eks. Side, innlegg eller produkt)

en: Postal code
nn_NO: Postnummer

en: Posts per RSS feed
nn_NO: Innlegg per RSS-feed

en: Posts per page
nn_NO: Innlegg per side

en: Prefix label
nn_NO: Prefiksetikett

en: Prefix question icon tooltip text
nn_NO: Prefiks spørsmål ikon verktøytips tekst

en: Preloader (form loading icon)
nn_NO: Forlaster (ikon for skjemainnlasting)

en: Prev
nn_NO: Forrige

en: Prevent submitting form on pressing "Enter" keyboard button
nn_NO: Forhindre innsending av skjema ved å trykke "Enter" tastaturknapp

en: Prevent users from going to next step if it contains errors
nn_NO: Forhindre brukere fra å gå til neste trinn hvis det inneholder feil

en: Preview
nn_NO: Forhåndsvisning

en: Previous / Next color
nn_NO: Forrige / Neste farge

en: Previous button text
nn_NO: Forrige knapptekst

en: Price
nn_NO: Pris

en: Print
nn_NO: Skrive ut

en: Print form data
nn_NO: Skriv ut skjemadata

en: Processing form data...
nn_NO: Behandler skjemadata ...

en: Product Price
nn_NO: Produktpris

en: Product Regular Price
nn_NO: Produktets vanlige pris

en: Product Sale Price
nn_NO: Produktsalgspris

en: Product attribute (product_attributes)
nn_NO: Produktattributt (produkt_attributter)

en: Product attribute slug
nn_NO: Produktattributt

en: Put each key on a new line, for instance if you want to return the user billing address you could enter:
    ID
    billing_first_name
    billing_last_name
    billing_company
    billing_email
    billing_phone
    billing_address_1
    billing_city
    billing_state
    billing_postcode
    billing_country
    
    When retrieving the value in the form dynamically you can use tags like so: {fieldname;1} (to retrieve the user ID) and {fieldname;2} (to retrieve the city) and so on...
nn_NO: Sett hver nøkkel på en ny linje, for eksempel hvis du vil returnere brukerens faktureringsadresse du kan oppgi:
    ID
    faktureringsnavn
    billing_last_name
    billing_company
    fakturerings-e-post
    faktureringstelefon
    billing_address_1
    billing_city
    faktureringsstat
    fakturering_postnummer
    billing_country
    
    Når du henter verdien i skjemaet dynamisk, kan du bruke koder slik: {feltnavn; 1} (for å hente bruker-ID) og {feltnavn; 2} (for å hente byen) og så videre ...

en: Put each meta key on a new line, for instance if you want to return the ID, image, price and title of a product, you could enter:
     ID
    featured_image
    post_title
    _regular_price
    
    When retrieving the value in the form dynamically you can use tags like so: {fieldname;1} (to retrieve the ID), {fieldname;2} (to retrieve the image URL), {fieldname;3} (for title), and {fieldname;4} (to retrieve the price)
nn_NO: Sett hver metatast på en ny linje, for eksempel hvis du vil returnere ID, bilde, pris og tittel på et produkt, kan du skrive inn:
     ID
    featured_image
    post_title
    _vanlig pris
    
    Når du henter verdien i skjemaet dynamisk, kan du bruke koder slik: {feltnavn; 1} (for å hente ID-en), {feltnavn; 2} (for å hente bildens URL), {feltnavn; 3} (for tittel), og {feltnavn; 4} (for å hente prisen)

en: Put the tracking code here and replace 'UA-XXXXX-Y' with the property ID (also called the "tracking ID") of the Google Analytics property you wish to track.<br />(only add if you are sure this code hasn't been placed elsewhere yet, otherwise leave empty)
nn_NO: Sett sporingskoden her og erstatt &#39;UA-XXXXX-Y&#39; med eiendoms-IDen (også kalt &quot;sporings-ID&quot;) for Google Analytics-eiendommen du vil spore.<br /> (bare legg til hvis du er sikker på at denne koden ikke har blitt plassert andre steder ennå, ellers la den være tom)

en: Quantity
nn_NO: Mengde

en: Quantity button colors
nn_NO: Antall knappfarger

en: Quantity field
nn_NO: Mengdefelt

en: Question
nn_NO: Spørsmål

en: Radio buttons
nn_NO: Radioknapper

en: Rating
nn_NO: Vurdering

en: Rating Colors
nn_NO: Vurdering Farger

en: Rating Colors Active
nn_NO: Karakterfarger aktive

en: Rating Colors Hover
nn_NO: Rangering Farger Svever

en: Read
nn_NO: Lese

en: Readonly (makes fields readonly)
nn_NO: Readonly (gjør felt readonly)

en: Reason
nn_NO: Grunnen til

en: Recipient(s) email address seperated by commas
nn_NO: Mottakerens e-postadresse atskilt med komma

en: Recipient(s) email address seperated with commas
nn_NO: Mottakerens e-postadresse atskilt med komma

en: Redirect to link or URL
nn_NO: Viderekoble til lenke eller URL

en: Redirecting...
nn_NO: Viderekobler ...

en: Redo last change
nn_NO: Gjør om siste endring

en: Relative
nn_NO: Slektning

en: Remove URL (hyperlink) from files in emails
nn_NO: Fjern URL (hyperkobling) fra filer i e-post

en: Remove files from {loop_fields} in emails
nn_NO: Fjern filer fra {loop_fields} i e-post

en: Remove files from {loop_fields} tag
nn_NO: Fjern filer fra {loop_fields} -taggen

en: Remove hyperlink in emails
nn_NO: Fjern hyperkobling i e-post

en: Remove margin
nn_NO: Fjern margen

en: Replace comma's with HTML tag in emails
nn_NO: Erstatt komma med HTML-tag i e-post

en: Reply to email:
nn_NO: Svar på e-post:

en: Reply to name:
nn_NO: Svar på navnet:

en: Reposition element
nn_NO: Reposisjonselement

en: Require user to choose a minimum of X dates
nn_NO: Krev brukeren å velge minimum X-datoer

en: Required Field (not empty)
nn_NO: Obligatorisk felt (ikke tomt)

en: Required to calculate distance between 2 locations
nn_NO: Nødvendig for å beregne avstand mellom to steder

en: Required to do API calls to retrieve data
nn_NO: Nødvendig for å utføre API-anrop for å hente data

en: Requirements
nn_NO: Krav

en: Reset Submission Counter
nn_NO: Tilbakestill innsendingsteller

en: Reset Submission Counter for Users
nn_NO: Tilbakestill innsendingsteller for brukere

en: Reset locker submission counter for all users:
nn_NO: Tilbakestill telleren for innlevering av skap for alle brukere:

en: Reset locker submission counter to:
nn_NO: Tilbakestill telleren for innlevering av skap

en: Reset to global settings
nn_NO: Tilbakestill til globale innstillinger

en: Responsiveness
nn_NO: Respons

en: Restore Default Settings
nn_NO: Gjenopprett standardinnstillinger

en: Restore a previous saved version of this Form
nn_NO: Gjenopprett en tidligere lagret versjon av dette skjemaet

en: Restore backup
nn_NO: Gjennopprett backup

en: Restoring settings...
nn_NO: Gjenoppretter innstillinger ...

en: Retrieve Slug, ID, Title or Meta Data as value
nn_NO: Hent Slug, ID, tittel eller metadata som verdi

en: Retrieve categories by it's parent ID (integer only)
nn_NO: Hent kategorier etter overordnet ID (bare heltall)

en: Retrieve form data from users last submission
nn_NO: Hent skjemadata fra brukerne sist innlevering

en: Retrieve method
nn_NO: Hent metode

en: Retrieve value from
nn_NO: Hent verdi fra

en: Retrieves the current author ID
nn_NO: Henter gjeldende forfatter-ID

en: Retrieves the current author email
nn_NO: Henter den nåværende forfatter-e-posten

en: Retrieves the current day of the month (Local time)
nn_NO: Henter dagens dag i måneden (lokal tid)

en: Retrieves the current day of the month (UTC/GMT)
nn_NO: Henter dagens dag i måneden (UTC / GMT)

en: Retrieves the current hour of the day (Local time)
nn_NO: Henter dagens time på dagen (lokal tid)

en: Retrieves the current hour of the day (UTC/GMT)
nn_NO: Henter dagens time på dagen (UTC / GMT)

en: Retrieves the current logged in user ID
nn_NO: Henter gjeldende pålogget bruker-ID

en: Retrieves the current logged in user display name
nn_NO: Henter det gjeldende påloggede brukernavnet

en: Retrieves the current logged in user email
nn_NO: Henter den nåværende påloggede bruker-e-postadressen

en: Retrieves the current logged in user first name
nn_NO: Henter det nåværende påloggede brukerens fornavn

en: Retrieves the current logged in user last name
nn_NO: Henter det gjeldende påloggede brukernavnet

en: Retrieves the current logged in user login (username)
nn_NO: Henter gjeldende pålogget brukerinnlogging (brukernavn)

en: Retrieves the current logged in user roles
nn_NO: Henter gjeldende påloggede brukerroller

en: Retrieves the current minute of the hour (Local time)
nn_NO: Henter gjeldende minutts time (lokal tid)

en: Retrieves the current minute of the hour (UTC/GMT)
nn_NO: Henter gjeldende minutts time (UTC / GMT)

en: Retrieves the current month of the year (Local time)
nn_NO: Henter gjeldende måned av året (lokal tid)

en: Retrieves the current month of the year (UTC/GMT)
nn_NO: Henter inn gjeldende måned i året (UTC / GMT)

en: Retrieves the current page URL
nn_NO: Henter nettadressen til den aktuelle siden

en: Retrieves the current page or post ID
nn_NO: Henter gjeldende side eller innleggs-ID

en: Retrieves the current page or post author ID
nn_NO: Henter den aktuelle siden eller legg inn forfatter-ID

en: Retrieves the current page or post author email
nn_NO: Henter gjeldende side eller post forfatter-e-post

en: Retrieves the current page or post title
nn_NO: Henter gjeldende side eller innleggstitel

en: Retrieves the current second of the minute (Local time)
nn_NO: Henter nåværende sekund av minuttet (lokal tid)

en: Retrieves the current second of the minute (UTC/GMT)
nn_NO: Henter nåværende sekund av minutt (UTC / GMT)

en: Retrieves the current year of time (Local time)
nn_NO: Henter inneværende tidsår (lokal tid)

en: Retrieves the current year of time (UTC/GMT)
nn_NO: Henter inneværende tidsår (UTC / GMT)

en: Retrieves the field label for the field loop {loop_fields}
nn_NO: Henter feltetiketten for feltløkken {loop_fields}

en: Retrieves the field value for the field loop {loop_fields}
nn_NO: Henter feltverdien for feltløkken {loop_fields}

en: Retrieves the latest Contact Entry ID
nn_NO: Henter den siste ID-en for kontaktoppføring

en: Retrieves the latest Contact Entry ID of the logged in user
nn_NO: Henter den siste ID-en for kontaktoppføring for den påloggede brukeren

en: Retrieves the latest Contact Entry status
nn_NO: Henter den siste statusen for kontaktoppføring

en: Retrieves the latest Contact Entry status of the logged in user
nn_NO: Henter den siste statusen for kontaktoppføring for den påloggede brukeren

en: Retrieves the location where user came from (if exists any) before loading the page with the form
nn_NO: Henter stedet der brukeren kom fra (hvis det finnes noen) før du laster inn skjemaet på siden

en: Retrieves the location where user came from from a session (if exists any) before loading the page with the form
nn_NO: Henter stedet der brukeren kom fra en økt (hvis det finnes noen) før du laster inn siden med skjemaet

en: Retrieves the loop anywhere in your email
nn_NO: Henter løkken hvor som helst i e-posten din

en: Retrieves the server timestamp (Local time)
nn_NO: Henter serverens tidsstempel (lokal tid)

en: Retrieves the server timestamp (UTC/GMT)
nn_NO: Henter serverens tidsstempel (UTC / GMT)

en: Retrieves the submitter's IP address
nn_NO: Henter avsenderens IP-adresse

en: Retrieves the total submission count (if form locker is used)
nn_NO: Henter det totale antallet innsendinger (hvis skjemaoppbevaring brukes)

en: Return label format (define how the results are displayed)
nn_NO: Returetikettformat (definer hvordan resultatene skal vises)

en: Return the current date as default value
nn_NO: Returner gjeldende dato som standardverdi

en: Return the current time as default value
nn_NO: Returner gjeldende tid som standardverdi

en: Return to builder
nn_NO: Gå tilbake til byggmester

en: Return value format (define how the value is returned)
nn_NO: Returverdiformat (definer hvordan verdien returneres)

en: Right
nn_NO: Ikke sant

en: Right:
nn_NO: Ikke sant:

en: Romanian
nn_NO: Rumensk

en: Romansh
nn_NO: Romansk

en: Rounded
nn_NO: Avrundet

en: Row heading
nn_NO: Radoverskrift

en: Row logic
nn_NO: Radlogikk

en: Russian
nn_NO: Russisk

en: SMTP Server
nn_NO: SMTP-server

en: SMTP debug output mode
nn_NO: SMTP-feilsøkingsmodus

en: SMTP password
nn_NO: SMTP-passord

en: SMTP username
nn_NO: SMTP brukernavn

en: Sat
nn_NO: Lør

en: Saturday
nn_NO: lørdag

en: Save
nn_NO: Lagre

en: Save Settings
nn_NO: Lagre innstillinger

en: Save as Contact Entry
nn_NO: Lagre som kontaktoppføring

en: Save both value and label
nn_NO: Lagre både verdi og merking

en: Save data
nn_NO: Lagre data

en: Save form progression (when a user returns, the data isn't lost)
nn_NO: Lagre skjemaprogresjon (når en bruker kommer tilbake, går ikke dataene tapt)

en: Save settings
nn_NO: Lagre innstillinger

en: Save value or label to entry?
nn_NO: Lagre verdi eller etikett til oppføringen?

en: Save your form
nn_NO: Lagre skjemaet ditt

en: Search method
nn_NO: Søkemetode

en: Second choice
nn_NO: Andre valg

en: Secure File Uploads
nn_NO: Sikker filopplasting

en: Select & Sort the data that needs to be exported
nn_NO: Velg & Sorter dataene som må eksporteres

en: Select None to never reset the lock
nn_NO: Velg Ingen for å aldri tilbakestille låsen

en: Select a date
nn_NO: Velg en dato

en: Select a filter relation (OR|AND)
nn_NO: Velg en filterrelasjon (ELLER|OG)

en: Select a form
nn_NO: Velg et skjema

en: Select a method for retrieving items
nn_NO: Velg en metode for å hente gjenstander

en: Select a page to link to
nn_NO: Velg en side du vil koble til

en: Select a post to link to
nn_NO: Velg et innlegg å koble til

en: Select a time
nn_NO: Velg et tidspunkt

en: Select a unit system
nn_NO: Velg et enhetssystem

en: Select an Icon
nn_NO: Velg et ikon

en: Select email template
nn_NO: Velg e-postmal

en: Select grouped, if you wish to append the field next to it's previous field.
nn_NO: Velg gruppert hvis du vil legge til feltet ved siden av det forrige feltet.

en: Select how the items should be displayed
nn_NO: Velg hvordan elementene skal vises

en: Select how you want to filter entries
nn_NO: Velg hvordan du vil filtrere oppføringer

en: Select how you want to filter orders
nn_NO: Velg hvordan du vil filtrere ordrer

en: Select how you want to order the items
nn_NO: Velg hvordan du vil bestille varene

en: Select how you would want to define the conditions (manually or via a CSV file)
nn_NO: Velg hvordan du vil definere forholdene (manuelt eller via en CSV-fil)

en: Select if this field must act as Start or Destination
nn_NO: Velg om dette feltet må fungere som Start eller Destinasjon

en: Select if you want to retrieve slug, ID or the title as value
nn_NO: Velg om du vil hente slug, ID eller tittelen som verdi

en: Select if you want to use Ascending or Descending order
nn_NO: Velg om du vil bruke stigende eller fallende rekkefølge

en: Select the toggle default status
nn_NO: Velg bytt standardstatus

en: Select to split words by comma or space or both
nn_NO: Velg for å dele ord med komma eller mellomrom eller begge deler

en: Select what value to return (distance or duration)
nn_NO: Velg hvilken verdi du vil returnere (avstand eller varighet)

en: Select when to reset the form lock
nn_NO: Velg når du vil tilbakestille skjemelåsen

en: Select where files should be uploaded to
nn_NO: Velg hvor filer skal lastes opp til

en: Select your form
nn_NO: Velg skjemaet ditt

en: Send a confirmation email
nn_NO: Send en bekreftelses-e-post

en: Send admin email
nn_NO: Send administrator-e-post

en: Send an admin email
nn_NO: Send en administrator-e-post

en: Send both value and label
nn_NO: Send både verdi og merking

en: Send confirmation email
nn_NO: Send bekreftelses-e-post

en: Send copy to following address(es)
nn_NO: Send kopi til følgende adresse (r)

en: Send copy to following address(es), without being able to see the address
nn_NO: Send kopi til følgende adresse (r), uten å kunne se adressen

en: Send data as JSON string
nn_NO: Send data som JSON-streng

en: Send email from:
nn_NO: Send e-post fra:

en: Send email to
nn_NO: Send e-post til

en: Send email to:
nn_NO: Send e-post til:

en: Send or do not send confirmation emails
nn_NO: Send eller ikke send bekreftelses-e-post

en: Send or do not send the admin emails
nn_NO: Send eller ikke send admin-e-post

en: Send to (Admin E-mails)
nn_NO: Send til (Admin E-post)

en: Send to (Confirmation E-mails)
nn_NO: Send til (Bekreftelses-e-post)

en: Send value or label to admin?
nn_NO: Vil du sende verdi eller etikett til administrator?

en: Send value or label to submitter?
nn_NO: Vil du sende verdi eller merke til innsenderen?

en: Seperated each post status by a comma, enter "any" for all post statuses
nn_NO: Skilt hver innleggsstatus med et komma, skriv "any" for alle innleggsstatusene

en: September
nn_NO: september

en: Serbian
nn_NO: Serbisk

en: Set a custom delimiter to seperate the values on each row
nn_NO: Angi en egendefinert skilletegn for å skille verdiene på hver rad

en: Set a custom enclosure character for values
nn_NO: Angi et egendefinert kabinetttegn for verdier

en: Set a default color (leave blank for none)
nn_NO: Angi en standardfarge (la være tom for ingen)

en: Set a default value for this field (leave blank for none)
nn_NO: Angi en standardverdi for dette feltet (la være tomt for ingen)

en: Set a default value for this field. {post_id} and {post_title} can be used (leave blank for none)
nn_NO: Angi en standardverdi for dette feltet. {post_id} og {post_title} kan brukes (la stå tomt for ingen)

en: Set a default value for this field. {post_id}, {post_title} and {user_****} can be used (leave blank for none)
nn_NO: Angi en standardverdi for dette feltet. {post_id}, {post_title} og {user _ ****} kan brukes (la stå tomt for ingen)

en: Set a form ID to retrieve data from (seperated by comma)
nn_NO: Angi en skjema-ID for å hente data fra (atskilt med komma)

en: Set a number format e.g: Gygabyte, Kilometers etc. (leave blank for none)
nn_NO: Angi et tallformat, f.eks: Gygabyte, kilometer osv. (La være tomt for ingen)

en: Set mailer to use SMTP
nn_NO: Sett mailer til å bruke SMTP

en: Set the currency of or leave empty for no currency e.g: $ or €
nn_NO: Still inn valutaen eller la den være tom for ingen valuta, for eksempel: $ eller €

en: Set the limitation thresshold
nn_NO: Sett begrensningsterskel

en: Set the limitation thresshold per user
nn_NO: Angi begrensningsterskelverdien per bruker

en: Set to -1 to use default TAB index.
nn_NO: Sett til -1 for å bruke standard TAB-indeks.

en: Set to 0 to remove limitations.
nn_NO: Sett til 0 for å fjerne begrensninger.

en: Set to 0 to use default CSS height.
nn_NO: Sett til 0 for å bruke standard CSS-høyde.

en: Set to 0 to use default CSS width.
nn_NO: Sett til 0 for å bruke standard CSS-bredde.

en: Settings
nn_NO: Innstillinger

en: Short - d M, y
nn_NO: Kort - d M, y

en: Short name
nn_NO: Kort navn

en: Show
nn_NO: Vise fram

en: Show an icon instead of number
nn_NO: Vis et ikon i stedet for nummer

en: Show back to top button
nn_NO: Vis tilbake til toppen

en: Show directions panel (list directions next to the map)
nn_NO: Vis veibeskrivelsespanel (liste veibeskrivelse ved siden av kartet)

en: Show download button to the user after PDF was generated
nn_NO: Vis nedlastningsknapp for brukeren etter at PDF ble generert

en: Show featured image
nn_NO: Vis utvalgt bilde

en: Show on Form and in PDF file (default)
nn_NO: Vis på skjema og i PDF-fil (standard)

en: Show or hide empty categories
nn_NO: Vis eller skjul tomme kategorier

en: Show or hide the duration time
nn_NO: Vis eller skjul varigheten

en: Show post excerpt
nn_NO: Vis utdrag

en: Show post title
nn_NO: Vis tittel på innlegget

en: Show product price
nn_NO: Vis produktpris

en: Show progress bar for Multi-part
nn_NO: Vis fremdriftslinje for flerdelt

en: Show steps for Multi-part
nn_NO: Vis trinn for flerdelt

en: Show thank you message
nn_NO: Vis takkemelding

en: Show the month after the year in the header
nn_NO: Vis måneden etter året i overskriften

en: Show the week of the year
nn_NO: Vis uken i året

en: Single
nn_NO: Enkelt

en: Skip wizard
nn_NO: Hopp over veiviseren

en: Slider (Carousel)
nn_NO: Glidebryter (karusell)

en: Slider colors
nn_NO: Glidefarger

en: Slider field
nn_NO: Skyvefelt

en: Slovak
nn_NO: Slovakisk

en: Slovenian
nn_NO: Slovensk

en: Slug (default)
nn_NO: Slug (standard)

en: Solid
nn_NO: Fast

en: Something went wrong while calculating the distance.
nn_NO: Noe gikk galt under beregningen av avstanden.

en: Something went wrong while deactivating the plugin.
nn_NO: Noe gikk galt under deaktivering av programtillegget.

en: Something went wrong while downloading export.
nn_NO: Noe gikk galt under nedlasting av eksport.

en: Something went wrong while exporting form data.
nn_NO: Noe gikk galt under eksport av skjemadata.

en: Something went wrong while importing form data.
nn_NO: Noe gikk galt under import av skjemadata.

en: Something went wrong while restoring default settings.
nn_NO: Noe gikk galt mens standardinnstillingene ble gjenopprettet.

en: Something went wrong while saving your settings.
nn_NO: Noe gikk galt da innstillingene dine ble lagret.

en: Something went wrong:
nn_NO: Noe gikk galt:

en: Sorry, file extension is not allowed!
nn_NO: Beklager, filtypen er ikke tillatt!

en: Sorry, no distance could be calculated based on entered data. Please enter a valid address or zipcode.
nn_NO: Beklager, ingen avstand kan beregnes på grunnlag av oppgitte data. Vennligst skriv inn en gyldig adresse eller et postnummer.

en: Spacer
nn_NO: Avstandsstykke

en: Specific database table
nn_NO: Spesifikk databasetabell

en: Specific posts (post_type)
nn_NO: Spesifikke innlegg (posttype)

en: Specific taxonomy (categories)
nn_NO: Spesifikk taksonomi (kategorier)

en: Specifies a numerical value between 0.0 and 1.0 to determine the opacity of the line's color. The default is 1.0.
nn_NO: Spesifiserer en numerisk verdi mellom 0,0 og 1,0 for å bestemme opasiteten til linjens farge. Standard er 1.0.

en: Specifies the color of the line
nn_NO: Spesifiserer fargen på linjen

en: Specifies the value granularity of the element's value.
nn_NO: Spesifiserer verdigranulariteten til elementets verdi.

en: Specifies what unit system to use when displaying results
nn_NO: Spesifiserer hvilket enhetssystem som skal brukes når resultater vises

en: Specify main and backup SMTP servers
nn_NO: Spesifiser hoved- og backup SMTP-servere

en: Squared
nn_NO: Kvadrat

en: Start 15 day trial
nn_NO: Start 15 dagers prøveversjon

en: Start Import
nn_NO: Start import

en: Start address
nn_NO: Startadresse

en: Start all over
nn_NO: Start på nytt

en: Start of the week
nn_NO: Ukens start

en: Starting address (required)
nn_NO: Startadresse (obligatorisk)

en: Starts with (from left to right)
nn_NO: Starter med (fra venstre til høyre)

en: State
nn_NO: Stat

en: State/Province
nn_NO: Stat / provins

en: Static (default)
nn_NO: Statisk (standard)

en: Step (defaults to "any")
nn_NO: Trinn (standardinnstillingen er "hvilken som helst")

en: Step 1
nn_NO: Trinn 1

en: Step Description
nn_NO: Trinnbeskrivelse

en: Step Image
nn_NO: Trinnbilde

en: Step Name
nn_NO: Trinnnavn

en: Steps between times in minutes
nn_NO: Trinn mellom tider i minutter

en: Street name
nn_NO: gatenavn

en: Street name + nr
nn_NO: Gatenavn + nr

en: Street nr + name
nn_NO: Gate nr + navn

en: Street number
nn_NO: gatenummer

en: Stroke color
nn_NO: Slagfarge

en: Stroke opacity
nn_NO: Slaggjennomsiktighet

en: Stroke weight
nn_NO: Slagvekt

en: Sub Title
nn_NO: Undertittel

en: Subject
nn_NO: Emne

en: Subject:
nn_NO: Emne:

en: Submit
nn_NO: Sende inn

en: Submit button
nn_NO: Send-knapp

en: Submit the form (default)
nn_NO: Send inn skjemaet (standard)

en: Submitted
nn_NO: Sendt inn

en: Submitted by
nn_NO: Innsendt av

en: Success Message Colors
nn_NO: Suksessmeldingsfarger

en: Suffix label
nn_NO: Suffiksetikett

en: Suffix question icon tooltip text
nn_NO: Suffiks spørsmål ikon verktøytips tekst

en: Sun
nn_NO: Sol

en: Sunday
nn_NO: søndag

en: Super Form
nn_NO: Superform

en: Support
nn_NO: Brukerstøtte

en: Swedish
nn_NO: svensk

en: Swiss-French
nn_NO: Sveitsisk-fransk

en: Switch form
nn_NO: Bytt skjema

en: System Status
nn_NO: System status

en: TCP port to connect to
nn_NO: TCP-port å koble til

en: Tab Location
nn_NO: Faneplassering

en: Tab background color
nn_NO: Fanens bakgrunnsfarge

en: Tab border bottom width (0 = none)
nn_NO: Tabellkanten bunnbredde (0 = ingen)

en: Tab border color
nn_NO: Fanens kantfarge

en: Tab border left width (0 = none)
nn_NO: Faneblad venstre bredde (0 = ingen)

en: Tab border right width (0 = none)
nn_NO: Tabellkant høyre bredde (0 = ingen)

en: Tab border top width (0 = none)
nn_NO: Tabbrammens toppbredde (0 = ingen)

en: Tab collaps icon color
nn_NO: Ikonfarge på fanen

en: Tab collapse icon color
nn_NO: Ikonfarge på fanen

en: Tab padding
nn_NO: Flapper av faner

en: Tab text align
nn_NO: Innretting av fanetekst

en: Tablet preview
nn_NO: Forhåndsvisning av nettbrett

en: Tabs
nn_NO: Faner

en: Tabs (default)
nn_NO: Faner (standard)

en: Tabs/Accordion
nn_NO: Faner / trekkspill

en: Tag background
nn_NO: Tag bakgrunn

en: Tag font
nn_NO: Merkeskrift

en: Tag list background hover
nn_NO: Merkelistens bakgrunn svever

en: Tag remove icon
nn_NO: Ikon for taggfjerning

en: Tagline for your blog; set in General Options
nn_NO: Tagline for bloggen din; angitt i Generelle alternativer

en: Tags (post_tag)
nn_NO: Merker (post_tag)

en: Tags colors
nn_NO: Merker farger

en: Take the shortcode and place it anywere!
nn_NO: Ta kortkoden og plasser den hvor som helst!

en: Taxonomy slug
nn_NO: Taksonomisk slug

en: Text Editor Settings
nn_NO: Innstillinger for teksteditor

en: Text alignment
nn_NO: Tekstjustering

en: Text area
nn_NO: Tekstområde

en: Text field
nn_NO: Tekstfelt

en: Text on left side of the color picker (leave blank for no text)
nn_NO: Tekst på venstre side av fargevelgeren (la stå tomt uten tekst)

en: Text on left side of the toggle button (leave blank for no text)
nn_NO: Tekst på venstre side av veksleknappen (la det være tomt uten tekst)

en: Text on right side of the color picker (leave blank for no text)
nn_NO: Tekst på høyre side av fargevelgeren (la stå tomt uten tekst)

en: Text on right side of the toggle button (leave blank for no text)
nn_NO: Tekst på høyre side av veksleknappen (la det være tomt uten tekst)

en: Thank you for contacting us!
nn_NO: Takk for at du kontaktet oss!

en: Thank you message
nn_NO: Takk melding

en: Thank you title
nn_NO: Takk tittel

en: Thank you!
nn_NO: Takk skal du ha!

en: Thanks Description
nn_NO: Takk beskrivelse

en: Thanks Title
nn_NO: Takk Tittel

en: Thanks margins in px (top right bottom left)
nn_NO: Takkmarginer i px (øverst til høyre nede til venstre)

en: The amount to add or deduct when button is clicked
nn_NO: Beløpet du skal legge til eller trekke fra når du klikker på knappen

en: The blog's home web address; set in General Options
nn_NO: Bloggens hjemmeadresse; angitt i Generelle alternativer

en: The conditions that this element should listen to.
nn_NO: Forholdene som dette elementet skal lytte til.

en: The confirmation subject for this email
nn_NO: Bekreftelsesemnet for denne e-posten

en: The content type to use for this email
nn_NO: Innholdstypen som skal brukes til denne e-posten

en: The current theme's name; set in Presentation
nn_NO: Det nåværende temaets navn; satt i Presentasjon

en: The default for this value is 5 seconds
nn_NO: Standardverdien for denne verdien er 5 sekunder

en: The duration for error messages to popup in milliseconds.
nn_NO: Varigheten for feilmeldinger som vises i millisekunder.

en: The duration time will be calculated based on the time that appears first in it's dropdown
nn_NO: Varigheten beregnes ut fra tiden som vises først i rullegardinmenyen

en: The email address where emails are sent to
nn_NO: E-postadressen der e-post sendes

en: The email address where user will reply to (leave blank to use 'From email' setting).
nn_NO: E-postadressen som brukeren vil svare på (la være tom for å bruke innstillingen "Fra e-post").

en: The fields that should be populated with the address data.
nn_NO: Feltene som skal fylles ut med adressedataene.

en: The following information has been send by the submitter:
nn_NO: Følgende informasjon er sendt av innsenderen:

en: The height to set the editor in pixels
nn_NO: Høyden for å sette redigereren i piksler

en: The logic/method of the validation.
nn_NO: Logikken / metoden for valideringen.

en: The maximum amount
nn_NO: Maksimumsbeløpet

en: The minimum amount
nn_NO: Minimumsbeløpet

en: The most advanced, flexible and easy to use form builder for WordPress!
nn_NO: Den mest avanserte, fleksible og brukervennlige formbyggeren for WordPress!

en: The name where user will reply to (leave blank to use 'From name' setting).
nn_NO: Navnet som brukeren vil svare på (la være tomt for å bruke innstillingen 'Fra navn').

en: The name which emails are sent from.
nn_NO: Navnet som e-postene sendes fra.

en: The number of months to show at once
nn_NO: Antall måneder som skal vises samtidig

en: The result will be expressed in meters. Enter the unique field name e.g: total_distance
nn_NO: Resultatet vil bli uttrykt i meter. Skriv inn det unike feltnavnet, for eksempel: totalavstand

en: The result will be expressed in seconds. Enter the unique field name e.g: total_traveltime
nn_NO: Resultatet vil bli uttrykt i sekunder. Skriv inn det unike feltnavnet, for eksempel: total_reistid

en: The steps the slider makes when sliding
nn_NO: Trinn glidebryteren gjør når du skyver

en: The subject for this email
nn_NO: Emnet for denne e-posten

en: The time in seconds, before the connection is dropped and an error is returned.
nn_NO: Tiden i sekunder, før tilkoblingen avbrytes og en feil returneres.

en: The time that should appear first in the dropdown list (Minimum Time)
nn_NO: Tiden som skal vises først i rullegardinlisten (Minimum Time)

en: The time that should appear last in the dropdown list (Maximum Time)
nn_NO: Tiden som skal vises sist i rullegardinlisten (Maksimal tid)

en: The tooltip will appear as soon as the user hovers over the field with their mouse.
nn_NO: Verktøytipsen vises så snart brukeren svever over feltet med musen.

en: The total of times a user can click the "+" icon
nn_NO: Totalt antall ganger en bruker kan klikke på "+" -ikonet

en: The value for your hidden field.
nn_NO: Verdien for ditt skjulte felt.

en: The value the field needs to have before this field will become visible.
nn_NO: Verdien feltet må ha før dette feltet blir synlig.

en: Theme & colors
nn_NO: Tema og farger

en: Theme & styles
nn_NO: Tema og stiler

en: Theme style
nn_NO: Temastil

en: Theme styles
nn_NO: Temastiler

en: Third choice
nn_NO: Tredje valg

en: This allows you to retrieve entry data from a different form and autopopulate it inside this form.
nn_NO: Dette lar deg hente oppføringsdata fra et annet skjema og autopopulere det i dette skjemaet.

en: This can be a Text field or Hidden field (do not add brackets before and after).
nn_NO: Dette kan være et tekstfelt eller skjult felt (ikke legg til parentes før og etter).

en: This content will be placed after the body content of the email.
nn_NO: Dette innholdet blir plassert etter kroppsinnholdet i e-posten.

en: This content will be placed after the confirmation email body.
nn_NO: Dette innholdet vil bli plassert etter e-postbekreftelsen.

en: This content will be placed before the body content of the email.
nn_NO: Dette innholdet vil bli plassert før kroppsinnholdet i e-posten.

en: This content will be placed before the confirmation email body.
nn_NO: Dette innholdet vil bli plassert før e-postbekreftelsen.

en: This form is no longer available
nn_NO: Dette skjemaet er ikke lenger tilgjengelig

en: This is the toggle label when the user disabled the toggle element
nn_NO: Dette er skifteetiketten når brukeren deaktiverer skifteelementet

en: This is the toggle label when the user enabled the toggle element
nn_NO: Dette er skifteetiketten når brukeren aktiverte skifteelementet

en: This is the toggle value when the user disabled the toggle element
nn_NO: Dette er veksleverdien når brukeren deaktiverer veksleelementet

en: This is the toggle value when the user enabled the toggle element
nn_NO: Dette er veksleverdien når brukeren aktiverte veksleelementet

en: This mail was send from
nn_NO: Denne e-posten ble sendt fra

en: This makes it easier to keep track of your sections when building forms
nn_NO: Dette gjør det lettere å holde oversikt over seksjonene dine når du bygger skjemaer

en: This only works for logged in users or when $_GET or $_POST contains a key [contact_entry_id] with the entry ID (in that case the "form ID" setting is obsolete)
nn_NO: Dette fungerer bare for påloggede brukere eller når $ _GET eller $ _POST inneholder en nøkkel [contact_entry_id] med oppførings-ID (i så fall er "skjema-ID" -innstillingen foreldet)

en: This option is required so that Super Forms knows how to calculate the distance
nn_NO: Dette alternativet er nødvendig slik at Super Forms vet hvordan de skal beregne avstanden

en: This setting only works when files are stored in a secure directory outside the wp-content directory. Leave blank to allow any logged in user to download the files.
nn_NO: Denne innstillingen fungerer bare når filer lagres i en sikker katalog utenfor wp-innholdskatalogen. La stå tomt for å tillate alle påloggede brukere å laste ned filene.

en: This setting only works when files are stored in a secure directory outside the wp-content directory. When enabled, this will prevent any none authorized download of files. Users must be logged in before they can download the files.
nn_NO: Denne innstillingen fungerer bare når filer lagres i en sikker katalog utenfor wp-innholdskatalogen. Når dette er aktivert, forhindrer dette ingen autorisert nedlasting av filer. Brukere må være pålogget før de kan laste ned filene.

en: This will add a marker for the address location on the map
nn_NO: Dette vil legge til en markør for adresseplasseringen på kartet

en: This will add a question mark with a tooltip (leave blank for no question icon)
nn_NO: Dette vil legge til et spørsmålstegn med en verktøytips (la det være tomt uten ikon for spørsmål)

en: This will apply a right to left layout for your emails
nn_NO: Dette vil gjelde en rett til venstre layout for e-postene dine

en: This will convert line breaks automatically to [br /] tags
nn_NO: Dette vil konvertere linjeskift automatisk til [br /] -koder

en: This will convert line breaks to [br /] tag in HTML emails
nn_NO: Dette vil konvertere linjeskift til [br /] tag i HTML-e-post

en: This will convert line breaks to [br /] tags in HTML emails
nn_NO: Dette vil konvertere linjeskift til [br /] -koder i HTML-e-post

en: This will deactivate your plugin for this domain. Click OK if you are sure to continue!
nn_NO: Dette vil deaktivere pluginet ditt for dette domenet. Klikk OK hvis du er sikker på å fortsette!

en: This will delete all your current settings. Click OK if you are sure to continue!
nn_NO: Dette vil slette alle gjeldende innstillinger. Klikk OK hvis du er sikker på å fortsette!

en: This will delete your current progress. Before you proceed, please confirm that you want to delete all elements and insert this example form!
nn_NO: Dette vil slette den nåværende fremgangen din. Før du fortsetter, må du bekrefte at du vil slette alle elementene og sette inn dette eksempelskjemaet!

en: This will determine if the textual distance is returned in meters or miles
nn_NO: Dette vil avgjøre om tekstavstanden returneres i meter eller miles

en: This will prevent browser from automatically autopopulating a field when user starts typing with previously submitted data
nn_NO: Dette forhindrer at nettleseren automatisk befolker et felt når brukeren begynner å skrive med tidligere innsendte data

en: This will prevent empty values from being saved for the Contact Entry
nn_NO: Dette forhindrer at tomme verdier lagres for kontaktoppføringen

en: This will prevent scrolling effect when an error was found for the current step
nn_NO: Dette vil forhindre rulleeffekt når en feil ble funnet for det aktuelle trinnet

en: This will prevent scrolling effect when the Next or Prev button was clicked
nn_NO: Dette forhindrer rulleeffekten når du klikker på knappen Neste eller Forrige

en: This will prevent the first element from being automatically focussed when this multi-part becomes active
nn_NO: Dette forhindrer at det første elementet fokuseres automatisk når denne flerdelen blir aktiv

en: This will strip out any fields that where not filled out by the user
nn_NO: Dette vil fjerne alle felt som ikke er fylt ut av brukeren

en: Thousand separator
nn_NO: Tusen skilletegn

en: Threshold for the "keyup" event before hooks are fired (in milliseconds)
nn_NO: Terskel for "keyup" -hendelsen før kroker blir avfyrt (i millisekunder)

en: Thu
nn_NO: Tor

en: Thursday
nn_NO: Torsdag

en: Till
nn_NO: Inntil

en: Time
nn_NO: Tid

en: Time Format
nn_NO: Tidsformat

en: Timeout (seconds)
nn_NO: Tidsavbrudd (sekunder)

en: Tip
nn_NO: Tips

en: Title
nn_NO: Tittel

en: Title color
nn_NO: Tittelfarge

en: Title line-height in pixels (0 = none)
nn_NO: Høyden på tittellinjen i piksler (0 = ingen)

en: Title size in pixels (0 = none)
nn_NO: Tittelstørrelse i piksler (0 = ingen)

en: Title weight (0 = none)
nn_NO: Tittelvekt (0 = ingen)

en: To use a header and footer for your PDF, you can edit any element (including columns) and navigate to "PDF Settings" section. Here you can define if the element should be used as a header or footer. Note that you can only use one header or footer element. To add multiple elements you should use a column instead.
nn_NO: For å bruke en topptekst og bunntekst for PDF-en din, kan du redigere hvilket som helst element (inkludert kolonner) og navigere til delen "PDF-innstillinger". Her kan du definere om elementet skal brukes som topptekst eller bunntekst. Merk at du bare kan bruke ett topptekst eller bunntekstelement. For å legge til flere elementer, bør du bruke en kolonne i stedet.

en: Toggle all fields
nn_NO: Bytt alle felt

en: Toggle button background (off)
nn_NO: Veksle knappbakgrunn (av)

en: Toggle button background (on)
nn_NO: Veksle knapp bakgrunn (på)

en: Toggle button colors
nn_NO: Veksle knappefarger

en: Toggle button font (off)
nn_NO: Veksle knapp font (av)

en: Toggle button font (on)
nn_NO: Veksle knapp font (på)

en: Toggle field
nn_NO: Bytt felt

en: Toggle start value (default status)
nn_NO: Bytt startverdi (standardstatus)

en: Tooltip text
nn_NO: Verktøytips tekst

en: Top and Left
nn_NO: Øverst og venstre

en: Top and Right
nn_NO: Topp og høyre

en: Top left
nn_NO: Øverst til venstre

en: Top right
nn_NO: Øverst til høyre

en: Top:
nn_NO: Topp:

en: Track background color
nn_NO: Spor bakgrunnsfarge

en: Track color
nn_NO: Sporfarge

en: Track form submissions with Google Analytics
nn_NO: Spor skjemainnleveringer med Google Analytics

en: Tracking Events
nn_NO: Spore hendelser

en: Transfer after this element
nn_NO: Overfør etter dette elementet

en: Transfer this element (also works across forms)
nn_NO: Overfør dette elementet (fungerer også på tvers av skjemaer)

en: Translations
nn_NO: Oversettelser

en: Travel mode (specifies what mode of transport to use when calculating directions)
nn_NO: Reisemodus (spesifiserer hvilken transportmåte du skal bruke når du beregner veibeskrivelse)

en: Trigger only when all or one of the below conditions matched their value.
nn_NO: Utløs bare når alle eller ett av nedenstående forhold samsvarte med verdien.

en: Tue
nn_NO: Ti

en: Tuesday
nn_NO: tirsdag

en: Turkish
nn_NO: Tyrkisk

en: US State
nn_NO: USAs stat

en: Ukrainian
nn_NO: Ukrainsk

en: Unable to load content, please refresh the page, or try again later.
nn_NO: Kan ikke laste innhold, oppdater siden eller prøv igjen senere.

en: Undo last change
nn_NO: Angre siste endring

en: Unique code generation
nn_NO: Unik generering av kode

en: Unique field name
nn_NO: Unikt feltnavn

en: Unique field name (required)
nn_NO: Unikt feltnavn (obligatorisk)

en: Unique field name may not be empty!
nn_NO: Unikt feltnavn er kanskje ikke tomt!

en: Unit
nn_NO: Enhet

en: Unknown
nn_NO: Ukjent

en: Unread
nn_NO: Ulest

en: Update
nn_NO: Oppdater

en: Update Element
nn_NO: Oppdater element

en: Update all
nn_NO: Oppdater alt

en: Update conditional logic, {tags} and variable fields dynamically
nn_NO: Oppdater betinget logikk, {tags} og variable felt dynamisk

en: Update contact entry data (if contact entry was found)
nn_NO: Oppdater kontaktoppføringsdata (hvis kontaktoppføring ble funnet)

en: Upload CSV file
nn_NO: Last opp CSV-fil

en: Upload a file to send as attachment
nn_NO: Last opp en fil som skal sendes som vedlegg

en: Upload failed
nn_NO: Opplasting mislyktes

en: Upload failed1
nn_NO: Opplasting mislyktes1

en: Upload size limit reached!
nn_NO: Grense for opplastingsstørrelse nådd!

en: Use a custom email body. Use {loop_fields} to retrieve the loop.
nn_NO: Bruk en tilpasset e-posttekst. Bruk {loop_fields} for å hente løkken.

en: Use a custom loop. Use {loop_label} and {loop_value} to retrieve values.
nn_NO: Bruk en tilpasset løkke. Bruk {loop_label} og {loop_value} for å hente verdier.

en: Use as PDF footer
nn_NO: Brukes som PDF-bunntekst

en: Use as PDF header
nn_NO: Brukes som PDF-overskrift

en: Use custom HTML and CSS when printing
nn_NO: Bruk tilpasset HTML og CSS når du skriver ut

en: Use custom button settings or the default form button settings?
nn_NO: Bruker du egendefinerte knappinnstillinger eller standardinnstillinger for skjemaet?

en: Use custom padding
nn_NO: Bruk tilpasset polstring

en: Use image button instead of text button
nn_NO: Bruk bildeknappen i stedet for tekstknappen

en: Use it as a starting point, but you can customize the columns
nn_NO: Bruk det som utgangspunkt, men du kan tilpasse kolonnene

en: Use minimal editor config
nn_NO: Bruk minimal redigeringskonfigurasjon

en: Use the adaptive positioning by default
nn_NO: Bruk den adaptive posisjoneringen som standard

en: Use the default wp_mail() or use SMTP to send emails
nn_NO: Bruk standard wp_mail () eller bruk SMTP til å sende e-post

en: Use this to add some extra styles for this element.
nn_NO: Bruk dette for å legge til noen ekstra stiler for dette elementet.

en: Use your own custom regex to validate this field
nn_NO: Bruk din egen tilpassede regex for å validere dette feltet

en: Use {tags} if needed
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig

en: Use {tags} if needed, seperate each mode with comma. Valid values are: BUS,RAIL,SUBWAY,TRAIN,TRAM
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig, skille hver modus med komma. Gyldige verdier er: BUSS, JERNBANE, SUBWAY, TOG, TRAM

en: Use {tags} if needed, valid modes are: DRIVING, BICYCLING, TRANSIT, WALKING
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig, gyldige moduser er: KJØRING, Sykling, transitt, gåtur

en: Use {tags} if needed, you can also use third party [shortcodes] if needed. But please note that if you are using {tags} in combination with [shortcodes] from third parties, this might cause problems with initialized DOM elements. This is because when using {tags} the HTML will be updated to reflect the value change of a field, which causes the HTML to be reloaded, losing any initialized DOM elements. Best practise would be to not mix {tags} and [shortcodes] in a single HTML element.
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig, du kan også bruke tredjeparts [shortcodes] om nødvendig. Men vær oppmerksom på at hvis du bruker {tags} i kombinasjon med [shortcodes] fra tredjeparter, kan dette føre til problemer med initialiserte DOM-elementer. Dette er fordi når du bruker {tags}, vil HTML-en oppdateres for å gjenspeile verdiendringen i et felt, noe som får HTML til å lastes inn på nytt og mister eventuelle initialiserte DOM-elementer. Beste fremgangsmåten vil være å ikke blande {tags} og [shortcodes] i et enkelt HTML-element.

en: Use {tags} if needed. Example values are: nl (for Netherlands), es (for Spain), de (for Germany), uk (for Great Britain)
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig. Eksempelverdier er: nl (for Nederland), es (for Spania), de (for Tyskland), Storbritannia (for Storbritannia)

en: Use {tags} if needed. Example values are: us (for USA), nl (for Netherlands), es (for Spain), de (for Germany), uk (for Great Britain)
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig. Eksempelverdier er: us (for USA), nl (for Nederland), es (for Spania), de (for Tyskland), uk (for Storbritannia)

en: Use {tags} if needed. Must be a value between 1 and 20 (higher means more zooming in)
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig. Må være en verdi mellom 1 og 20 (høyere betyr mer zooming inn)

en: Use {tags} if needed. Please make sure to not include the `Origin` and `Destination` locations in your waypoints. The Put each waypoint on a new line. Formatted like so: {location}|{stopover}
    Where 'location' is the Address or LatLng and 'stopover' is either 'true' or 'false', where 'true' indicates that the waypoint is a stop on the route, which has the effect of splitting the route into two routes. Example values:
    Address 1, City, Country|false
    Address 2, City2, Country|true
    Address 3, City3, Country|false
    Address 4, City4, Country|false
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig. Forsikre deg om at du ikke inkluderer "Opprinnelse" og "Destinasjon" i veipunktene dine. Sett hvert veipunkt på en ny linje. Formatert slik: {location}|{stopover}
    Der 'plassering' er adressen eller LatLng og 'mellomlanding' enten er 'sann' eller 'falsk', hvor 'sant' indikerer at veipunktet er et stopp på ruten, noe som har den effekten at ruten deles i to ruter. Eksempelverdier:
    Adresse 1, by, land|usann
    Adresse 2, by2, land|sant
    Adresse 3, by 3, land|usann
    Adresse 4, by 4, land|usann

en: Use {tags} if needed. Put each waypoint on a new line. Formatted like so: {location}|{stopover}
    Where 'location' is the Address or LatLng and 'stopover' is either 'true' or 'false', where 'true' indicates that the waypoint is a stop on the route, which has the effect of splitting the route into two routes. Example values:
    Address 1, City, Country|false
    Address 2, City2, Country|true
    Address 3, City3, Country|false
    Address 4, City4, Country|false
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig. Sett hvert veipunkt på en ny linje. Formatert slik: {location}|{stopover}
    Der 'plassering' er adressen eller LatLng og 'mellomlanding' enten er 'sann' eller 'falsk', hvor 'sant' indikerer at veipunktet er et stopp på ruten, noe som har den effekten at ruten deles i to ruter. Eksempelverdier:
    Adresse 1, by, land|usann
    Adresse 2, by2, land|sant
    Adresse 3, by 3, land|usann
    Adresse 4, by 4, land|usann

en: Use {tags} if needed. Valid values are: FEWER_TRANSFERS or LESS_WALKING
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig. Gyldige verdier er: FEWER_TRANSFERS eller LESS_WALKING

en: Use {tags} if needed. Valid values are: METRIC or IMPERIAL
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig. Gyldige verdier er: METRISK eller IMPERIAL

en: Use {tags} if needed. Valid values are: bestguess, pessimistic or optimistic
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig. Gyldige verdier er: bestgess, pessimistisk eller optimistisk

en: Use {tags} if needed. Valid values are: true or false
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig. Gyldige verdier er: sant eller usant

en: Use {tags} if needed. Valid values are: true or false. When enabled it will not show the default buttons on the map
nn_NO: Bruk {tags} om nødvendig. Gyldige verdier er: sant eller usant. Når den er aktivert, vises ikke standardknappene på kartet

en: Use {tags} to define the returned Label per row
nn_NO: Bruk {tags} til å definere den returnerte etiketten per rad

en: Use {tags} to define the returned Value per row
nn_NO: Bruk {tags} til å definere den returnerte verdien per rad

en: User Form locker / submission limit
nn_NO: Brukerblankett / innleveringsgrense

en: User ID
nn_NO: bruker-ID

en: User Registered (registration date)
nn_NO: Brukerregistrert (registreringsdato)

en: User URL (website)
nn_NO: Bruker-URL (nettsted)

en: User did not upload any files
nn_NO: Brukeren lastet ikke opp noen filer

en: User display name
nn_NO: Brukerens visningsnavn

en: User email
nn_NO: Bruker-e-post

en: User input will automatically be converted into uppercase text
nn_NO: Brukerinngang konverteres automatisk til store bokstaver

en: User nicename
nn_NO: Brukerens navn

en: User username
nn_NO: Brukernavn

en: Users (wp_users)
nn_NO: Brukere (wp_users)

en: Validate the field when the following conditions are met.
nn_NO: Valider feltet når følgende betingelser er oppfylt.

en: Validation
nn_NO: Validering

en: Value
nn_NO: Verdi

en: Vertical tabs
nn_NO: Vertikale faner

en: Vietnamese
nn_NO: Vietnamesisk

en: View
nn_NO: Utsikt

en: View contact entry
nn_NO: Se kontaktoppføring

en: WC Cart Items + Price
nn_NO: WC Handlekurv + Pris

en: WC Cart Total
nn_NO: WC Handlevogn Totalt

en: WC Cart Total (float format)
nn_NO: WC Cart Total (flyteformat)

en: We
nn_NO: Vi

en: We will reply within 24 hours.
nn_NO: Vi svarer innen 24 timer.

en: We will reply within 48 hours.
    
    Best Regards, {option_blogname}
nn_NO: Vi svarer innen 48 timer.
    
    Hilsen, {option_blogname}

en: Weblog title; set in General Options
nn_NO: Weblog tittel; angitt i Generelle alternativer

en: Website
nn_NO: Nettsted

en: Website URL
nn_NO: nettside-URL

en: Wed
nn_NO: Ons

en: Wednesday
nn_NO: onsdag

en: Weekly (every week)
nn_NO: Ukentlig (hver uke)

en: Welsh/UK
nn_NO: Walisisk / Storbritannia

en: Wether or not to draw Polyline on the map
nn_NO: Enten eller ikke for å tegne Polyline på kartet

en: Wether or not to draw Polyline(s)
nn_NO: Uten å tegne Polyline (r)

en: Wether or not to enable keyword feature
nn_NO: Enten eller ikke for å aktivere søkeordfunksjonen

en: Wether or not to prevent this field from being saved in Contact Entry.
nn_NO: Enten eller ikke for å forhindre at dette feltet blir lagret i kontaktoppføring.

en: Wether or not to use an image button
nn_NO: Enten å ikke bruke en bildeknapp

en: Wether or not to use the address auto complete feature
nn_NO: Enten eller ikke å bruke adressen automatisk fullføringsfunksjon

en: Wether or not to use the auto suggest feature
nn_NO: Enten eller ikke å bruke funksjonen for automatisk forslag

en: Wether or not to use the contact entry search feature
nn_NO: Enten å ikke bruke søkefunksjonen for kontaktoppføringer

en: Wether or not to use the distance calculator feature
nn_NO: Enten å bruke avstandskalkulatorfunksjonen eller ikke

en: Wether to use the WordPress text editor (wp_editor)
nn_NO: Uansett å bruke WordPress tekstredigerer (wp_editor)

en: What should this button do?
nn_NO: Hva skal denne knappen gjøre?

en: What's New?
nn_NO: Hva er nytt?

en: What's new?
nn_NO: Hva er nytt?

en: When above conditions are met set following value:
nn_NO: Når vilkårene ovenfor er oppfylt, sett følgende verdi:

en: When enabled files are automatically deleted after form submissions.
nn_NO: Når aktiverte filer slettes automatisk etter skjemainnlevering.

en: When enabled it will save the form data entered by the user and populates the form with this data when the user returns or refreshes the page
nn_NO: Når den er aktivert, vil den lagre skjemadataene som er angitt av brukeren og fylle ut skjemaet med disse dataene når brukeren returnerer eller oppdaterer siden

en: When enabled the files will no longer be listed inside the email when using the {loop_fields} tag. The files can only be downloaded as an attachment. Just keep in mind that when you are working with large files the attachment might be missing due to the email client limitations.
nn_NO: Når dette er aktivert, blir ikke filene lenger oppført i e-postmeldingen når du bruker {loop_fields} -koden. Filene kan bare lastes ned som vedlegg. Bare husk at når du jobber med store filer, kan vedlegget mangle på grunn av e-postklientens begrensninger.

en: When enabled the placeholder will always be at it's adaptive position, even when the field is not focussed
nn_NO: Når den er aktivert, vil plassholderen alltid være i den tilpasningsdyktige posisjonen, selv når feltet ikke er fokusert

en: When enabled this will update conditional logic, {tags} and variable fields dynamically
nn_NO: Når dette er aktivert, oppdateres betinget logikk, {tags} og variable felt dynamisk

en: When enabled users will only be able to download the file as an attachment and there will be no reference to the file location. Please note that some email clients have a limit in attachment size that you can send. If you send large attachments it might be a good idea to leave this option unchecked.
nn_NO: Når aktivert, vil brukere bare kunne laste ned filen som et vedlegg, og det vil ikke være noen referanse til filplasseringen. Vær oppmerksom på at noen e-postklienter har en grense for vedleggsstørrelse du kan sende. Hvis du sender store vedlegg, kan det være lurt å la dette alternativet være ukontrollert.

en: When the user starts typing without any pause for the given threshold it will not trigger any hooks. This threshold is applied on the "keyup" event only. Only as soon as the user stops typing and the threshold was filled it will execute the hooks. By default this value is set to 0 for instant triggers
nn_NO: Når brukeren begynner å skrive uten pause for den angitte terskelen, vil den ikke utløse noen kroker. Denne terskelen brukes bare på "keyup" -hendelsen. Bare så snart brukeren slutter å skrive og terskelen ble fylt, vil den utføre krokene. Som standard er denne verdien satt til 0 for øyeblikkelige utløsere

en: When to Trigger?
nn_NO: Når skal jeg utløse?

en: Where is this form located?
nn_NO: Hvor ligger dette skjemaet?

en: Where should your image link to?
nn_NO: Hvor skal bildet ditt lenke til?

en: Whether to display media insert/upload buttons
nn_NO: Om du vil vise medieinnsetting / opplastingsknapper

en: Whether to output the minimal editor configuration used in PressThis
nn_NO: Om du skal sende ut den minimale redigererkonfigurasjonen som brukes i PressThis

en: Whether to use wpautop for adding in paragraphs
nn_NO: Om du vil bruke wpautop for å legge til i avsnitt

en: Will be visible in front of your field.
nn_NO: Vil være synlig foran feltet ditt.

en: Will be visible in front of your field. (leave blank to remove)
nn_NO: Vil være synlig foran feltet ditt. (la være tom for å fjerne)

en: With this setting you can use &lt;br /&gt; to use line breaks for each selected option instead of a comma seperated list. Of course you can also use other HTML if necessary.
nn_NO: Med denne innstillingen kan du bruke &lt;br /&gt; til å bruke linjeskift for hvert valgte alternativ i stedet for en kommaseparert liste. Selvfølgelig kan du også bruke annen HTML om nødvendig.

en: WooCommerce Order Search (populate form with order data)
nn_NO: WooCommerce ordresøk (fyll ut skjema med bestillingsdata)

en: WordPress web address; set in General Options
nn_NO: WordPress nettadresse; angitt i Generelle alternativer

en: Wrapper width in pixels
nn_NO: Innpakningsbredde i piksler

en: Yearly (every year)
nn_NO: Årlig (hvert år)

en: Yes
nn_NO: Ja

en: Yes (enabled)
nn_NO: Ja (aktivert)

en: Yes (hide)
nn_NO: Ja (skjul)

en: Yes (users can't edit the value)
nn_NO: Ja (brukere kan ikke redigere verdien)

en: Yes, but not when the following conditions are met
nn_NO: Ja, men ikke når følgende betingelser er oppfylt

en: Yes, save form progression
nn_NO: Ja, lagre progresjon

en: Yes, store files in a year/month folder structure
nn_NO: Ja, lagre filer i en mappestruktur for et år / måned

en: Yesterday
nn_NO: I går

en: You are allowed to use multiple ID's. Please note that always the last entry will be used.
nn_NO: Du har lov til å bruke flere ID-er. Vær oppmerksom på at alltid den siste oppføringen vil bli brukt.

en: You are not allowed to save the form while the "Code" tab is opened!
nn_NO: Du har ikke lov til å lagre skjemaet mens "Kode" -fanen åpnes!

en: You can prevent this data from being send to the form submitter (if the option to send confirmation email has been enabled).
nn_NO: Du kan forhindre at disse dataene sendes til skjemainnsenderen (hvis muligheten for å sende e-postbekreftelse er aktivert).

en: You can use field tags {field_name} if you want
nn_NO: Du kan bruke feltkoder {field_name} hvis du vil

en: You did not select a form!
nn_NO: Du valgte ikke et skjema!

en: You have duplicate field names. Please make sure each field has a unique name!
nn_NO: Du har dupliserte feltnavn. Forsikre deg om at hvert felt har et unikt navn!

en: Your Address
nn_NO: Adressen din

en: Your Company Name
nn_NO: Firmanavnet ditt

en: Your E-mail Address
nn_NO: Din epostadresse

en: Your First Name
nn_NO: Fornavnet ditt

en: Your Forms
nn_NO: Skjemaene dine

en: Your Full Name
nn_NO: Ditt fulle navn

en: Your HTML here...
nn_NO: HTML-en din her ...

en: Your Last Name
nn_NO: Ditt etternavn

en: Your Phonenumber
nn_NO: Telefonnummeret ditt

en: Your SMTP server
nn_NO: SMTP-serveren din

en: Your are allowed to enter field {tags} to do the check
nn_NO: Du har lov til å gå inn i feltet {tags} for å utføre sjekken

en: Your icons will not be displayed because you currently have enabled the option to hide field icons under "Form Settings > Theme & Colors > Hide field icons"
nn_NO: Ikonene dine vil ikke vises fordi du for øyeblikket har aktivert muligheten til å skjule feltikoner under "Skjemainnstillinger> Tema og farger> Skjul feltikoner"

en: Zipcode
nn_NO: Post kode

en: Zipcode & City
nn_NO: Postnummer og by

en: [Order #{ID} - {_billing_email}, {_billing_first_name} {_billing_last_name}]
nn_NO: [Bestillingsnummer {ID} - {_billing_email}, {_billing_first_name} {_billing_last_name}]

en: [color] for choosing HEX colors (or use the native Colorpicker element)
nn_NO: [farge] for å velge HEX-farger (eller bruk det opprinnelige Colorpicker-elementet)

en: [date] for choosing dates (or use the native Date element)
nn_NO: [dato] for å velge datoer (eller bruk det opprinnelige datoelementet)

en: [datetime-local] for choosing date + time
nn_NO: [datetime-local] for å velge dato + tid

en: [email] for entering email addresses
nn_NO: [e-post] for å oppgi e-postadresser

en: [month] for choosing months
nn_NO: [måned] for å velge måneder

en: [number] for entering numbers (validation will automatically be set to "float")
nn_NO: [nummer] for å angi tall (validering blir automatisk satt til "flyt")

en: [tel] for entering phonenumbers
nn_NO: [tel] for å legge inn telefonnummer

en: [text] normal text field (default)
nn_NO: [tekst] normalt tekstfelt (standard)

en: [time] for choosing time
nn_NO: [tid] for valg av tid

en: [url] for entering URL's
nn_NO: [url] for å skrive inn URL-er

en: address
nn_NO: adresse

en: amount
nn_NO: beløp

en: color
nn_NO: farge

en: country
nn_NO: land

en: date
nn_NO: Dato

en: default
nn_NO: misligholde

en: email
nn_NO: e-post

en: file
nn_NO: fil

en: first_choice
nn_NO: første valg

en: form
nn_NO: skjema

en: height
nn_NO: høyde

en: hidden
nn_NO: skjult

en: http://
nn_NO: http: //

en: leave blank to remove
nn_NO: la det være tomt å fjerne

en: name
nn_NO: Navn

en: only used when Adaptive Placeholders are enabled
nn_NO: brukes bare når Adaptive Placeholders er aktivert

en: option
nn_NO: alternativ

en: optional
nn_NO: valgfri

en: optional, leave blank for none
nn_NO: valgfritt, la det være tomt for ingen

en: password
nn_NO: passord

en: phonenumber
nn_NO: telefonnummer

en: price
nn_NO: pris

en: quantity
nn_NO: mengde

en: question
nn_NO: spørsmål

en: rating
nn_NO: vurdering

en: second_choice
nn_NO: andre valg

en: select a state
nn_NO: velg en stat

en: select your country
nn_NO: Velg ditt land

en: specifies the width of the line in pixels.
nn_NO: angir bredden på linjen i piksler.

en: state
nn_NO: stat

en: the recommended render scale is 3
nn_NO: den anbefalte gjengivelseskalaen er 3

en: third_choice
nn_NO: tredje valg

en: this will add a dropdown at the top of your form from which the user can choose a language
nn_NO: Dette vil legge til en rullegardin øverst i skjemaet hvor brukeren kan velge språk

en: time
nn_NO: tid

en: title
nn_NO: tittel

en: use {tags} if needed
nn_NO: bruk {tags} om nødvendig

en: used by the Front-end Listing Add-on when the "Edit" button has the action "Open via form page" enabled
nn_NO: brukes av Front-End Listing Add-on når "Rediger" -knappen har aktivert "Åpne via skjema-side"

en: version
nn_NO: versjon

en: website
nn_NO: nettsted

en: when using Elementor, you must use the native Super Forms Widget or Shortcode Widget to display your forms
nn_NO: når du bruker Elementor, må du bruke den opprinnelige Super Forms Widget eller Shortcode Widget for å vise skjemaene dine

en: width
nn_NO: bredde

en: {loop_fields} inside the email body will be replaced with this content
nn_NO: {loop_fields} inne i e-postteksten erstattes med dette innholdet

en: {pdf_page} and {pdf_total_pages} tags can be used inside a HTML element to be used in your header/footer.
nn_NO: {pdf_page} og {pdf_total_pages} -koder kan brukes i et HTML-element som skal brukes i topptekst / bunntekst.

en: {tags} can be used to retrieve values dynamically
nn_NO: {tags} kan brukes til å hente verdier dynamisk
